Nowe Technologie

Prywatna chmura od AVM

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2013 09:25
Dzięki usługom MyFRITZ! oraz FRITZ!NAS, każdy użytkownik FRITZ!Box może samodzielnie i bezpłatnie uruchomić prywatną chmurę. Osobiste pliki pozostają w domu, ale są dostępne w bezpieczny sposób z dowolnej lokalizacji. Dane wymieniane przy logowaniu i podczas transmisji plików są szyfrowane za pomocą uznanego standardu bezpieczeństwa - protokołu https.
AVM MyFRITZ
AVM MyFRITZFoto: materiały promocyjne

FRITZ!NAS (NAS - Network Attached Storage – dysk sieciowy) przechowuje zdjęcia, muzykę, wideo, czy inne dane na nośniku podłączonym do FRITZ!Box. W ten sposób dane przechowywane są w znanym miejscu i pod pełną  kontrolą użytkownika FRITZ!Box. Dzięki FRITZ!NAS, każdy użytkownik sieci domowej może uzyskać dostęp do współdzielonych zasobów za pomocą smartfona, tabletu czy notebooka. Pojemność FRITZ!NAS może być rozszerzana w nieskończoność za pomocą nośników USB, takich jak np. zewnętrzne dyski czy pamięci typu pendrive.

MyFRITZ! – dostęp z dowolnej lokalizacji

Bez względu na to, czy posługujesz się smartfonem, tabletem, czy komputerem PC – usługa MyFRITZ! umożliwia dostęp do urządzenia FRITZ!Box za pośrednictwem internetu, z dowolnego miejsca na świecie, o każdej porze dnia i nocy. Taka funkcjonalność pozwala użytkownikom FRITZ!Box na korzystanie z ich plików udostępnianych przez FRITZ!NAS, gdy są poza domem. Ponieważ połączenie z MyFRITZ! jest chronione hasłem, bezpieczne są również dostęp do listy połączeń telefonicznych, wiadomości głosowych na wbudowanej we FRITZ!Box automatycznej sekretarce oraz ustawienia samego urządzenia FRITZ!Box. Wszelkie prywatne informacje przechowywane są wyłącznie w urządzeniu FRITZ!Box. Jego producent, AVM, nie ma dostępu do haseł, ani zasobów prywatnej chmury. Wyłącznym dysponentem danych pozostaje właściciel routera FRITZ!Box i tylko on decyduje o tym, kto może uzyskać dostęp do danych chronionych hasłem.

Szyfrowany transfer danych przez protokół https

Dostęp do danych za pośrednictwem MyFRITZ! realizowany jest za pomocą uznanego standardu bezpieczeństwa - szyfrowanego połączenia https. Usługi MyFRITZ! i FRITZ!NAS oferują szyfrowanie przesyłu danych oraz ochronę hasłem i dzięki temu umożliwiają uruchomienie bezpiecznej prywatnej chmury.

Korzyści z FRITZ!NAS

  • bezpieczne przechowywanie danych w domu
  • łatwy dostęp do danych za pomocą różnych urządzeń w sieci domowej
  • bezpieczne współdzielenie danych
  • nieograniczona możliwość zwiększania pamięci dzięki zewnętrznym dyskom USB i pendrive

Możliwości MyFRITZ!

  • dostęp do wszystkich dokumentów i plików multimedialnych udostępnianych przez FRITZ!NAS z dowolnego miejsca na świecie, odsłuchiwanie wiadomości głosowych oraz sprawdzanie listy połączeń
  • dzięki MyFRITZ!App dla systemu iOS oraz Android, pliki z prywatnej chmury mogą być dostępne na tablecie i smartfonie
  • dostęp do panelu konfiguracyjnego FRITZ!Box, monitorowanie statusu urządzenia i zmiana ustawień
  • bezpieczny przesył danych za pomocą szyfrowanego protokołu https
  • możliwość zarządzenia wieloma urządzeniami FRITZ!Box za pomocą jednego konta MyFRITZ!

 

 


autor: Cezary Tchorek-Helm

Czytaj także

Czy chmura wpływa na efektywność?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2013 18:02
77% polskich firm z sektora MŚP korzystających z usług w chmurze twierdzi, że ich rozwiązania IT pozwalają na bardziej efektywne wykonanie pracy – pokazuje badanie zrealizowane przez Ipsos MORI dla Microsoft.
rozwiń zwiń