X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Prywatna chmura od AVM

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2013 09:25
Dzięki usługom MyFRITZ! oraz FRITZ!NAS, każdy użytkownik FRITZ!Box może samodzielnie i bezpłatnie uruchomić prywatną chmurę. Osobiste pliki pozostają w domu, ale są dostępne w bezpieczny sposób z dowolnej lokalizacji. Dane wymieniane przy logowaniu i podczas transmisji plików są szyfrowane za pomocą uznanego standardu bezpieczeństwa - protokołu https.
AVM MyFRITZ
AVM MyFRITZFoto: materiały promocyjne

FRITZ!NAS (NAS - Network Attached Storage – dysk sieciowy) przechowuje zdjęcia, muzykę, wideo, czy inne dane na nośniku podłączonym do FRITZ!Box. W ten sposób dane przechowywane są w znanym miejscu i pod pełną  kontrolą użytkownika FRITZ!Box. Dzięki FRITZ!NAS, każdy użytkownik sieci domowej może uzyskać dostęp do współdzielonych zasobów za pomocą smartfona, tabletu czy notebooka. Pojemność FRITZ!NAS może być rozszerzana w nieskończoność za pomocą nośników USB, takich jak np. zewnętrzne dyski czy pamięci typu pendrive.

MyFRITZ! – dostęp z dowolnej lokalizacji

Bez względu na to, czy posługujesz się smartfonem, tabletem, czy komputerem PC – usługa MyFRITZ! umożliwia dostęp do urządzenia FRITZ!Box za pośrednictwem internetu, z dowolnego miejsca na świecie, o każdej porze dnia i nocy. Taka funkcjonalność pozwala użytkownikom FRITZ!Box na korzystanie z ich plików udostępnianych przez FRITZ!NAS, gdy są poza domem. Ponieważ połączenie z MyFRITZ! jest chronione hasłem, bezpieczne są również dostęp do listy połączeń telefonicznych, wiadomości głosowych na wbudowanej we FRITZ!Box automatycznej sekretarce oraz ustawienia samego urządzenia FRITZ!Box. Wszelkie prywatne informacje przechowywane są wyłącznie w urządzeniu FRITZ!Box. Jego producent, AVM, nie ma dostępu do haseł, ani zasobów prywatnej chmury. Wyłącznym dysponentem danych pozostaje właściciel routera FRITZ!Box i tylko on decyduje o tym, kto może uzyskać dostęp do danych chronionych hasłem.

Szyfrowany transfer danych przez protokół https

Dostęp do danych za pośrednictwem MyFRITZ! realizowany jest za pomocą uznanego standardu bezpieczeństwa - szyfrowanego połączenia https. Usługi MyFRITZ! i FRITZ!NAS oferują szyfrowanie przesyłu danych oraz ochronę hasłem i dzięki temu umożliwiają uruchomienie bezpiecznej prywatnej chmury.

Korzyści z FRITZ!NAS

  • bezpieczne przechowywanie danych w domu
  • łatwy dostęp do danych za pomocą różnych urządzeń w sieci domowej
  • bezpieczne współdzielenie danych
  • nieograniczona możliwość zwiększania pamięci dzięki zewnętrznym dyskom USB i pendrive

Możliwości MyFRITZ!

  • dostęp do wszystkich dokumentów i plików multimedialnych udostępnianych przez FRITZ!NAS z dowolnego miejsca na świecie, odsłuchiwanie wiadomości głosowych oraz sprawdzanie listy połączeń
  • dzięki MyFRITZ!App dla systemu iOS oraz Android, pliki z prywatnej chmury mogą być dostępne na tablecie i smartfonie
  • dostęp do panelu konfiguracyjnego FRITZ!Box, monitorowanie statusu urządzenia i zmiana ustawień
  • bezpieczny przesył danych za pomocą szyfrowanego protokołu https
  • możliwość zarządzenia wieloma urządzeniami FRITZ!Box za pomocą jednego konta MyFRITZ!

 

 


autor: Cezary Tchorek-Helm

Czytaj także

Czy chmura wpływa na efektywność?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2013 18:02
77% polskich firm z sektora MŚP korzystających z usług w chmurze twierdzi, że ich rozwiązania IT pozwalają na bardziej efektywne wykonanie pracy – pokazuje badanie zrealizowane przez Ipsos MORI dla Microsoft.
rozwiń zwiń