X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Zarządzanie urządzeniami użytkowników jako usługa

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2013 12:51
Rozwiązanie nie tylko poprawia organizację czasu pracy, ale też zwiększa produktywność jego użytkowników, którzy zyskują swobodny dostęp do danych i aplikacji przy użyciu komputerów stacjonarnych typu PC, laptopów, smartfonów czy tabletów.
SaaS
SaaS

Usługa dodatkowo pozwala na zarządzanie różnymi systemami operacyjnymi. Administratorzy mogą teraz w pełni kontrolować firmowe urządzenia za pomocą przeglądarki internetowej, w czasie rzeczywistym, bez potrzeby inwestowania w dodatkowe urządzenia lub systemy. TCCM zostanie zaprezentowane podczas Gartner Symposium ITXPO 2013.

  • Toshiba Cloud Client Manager (TCCM) – usługa w chmurze, pozwalająca firmom na łatwe zarządzanie urządzeniami typu end-point, zapewniająca pełną kontrolę nad zasobami, ich maksymalną wydajność i zgodność działania.

TCCM automatyzuje prace administracyjne i wspiera systemy, które w przeciwnym razie musiałyby być nadzorowane w sposób manualny.Dla klienta oznacza to łatwiejsze zarządzanie urządzeniami typu end-point, za pomocą jednego pojedynczego interfejsu graficznego dostępnego on-line, który stanowi część  struktury wykonującej zadania szybko i sprawnie.

  • Jako część usługi TCCM oferuje rozwiązania do zarządzania aktualizacjami, energią oraz monitoringiem stanu dysku twardego. Zapewnia również dodatkowe moduły, których zadaniem jest zarządzanie aktywami i oprogramowaniem oraz wprowadza moduł Mobile Device Manager, która zarządza urządzeniami mobilnymi.

Więcej odpowiednich aktualizacji i krótszy czas instalacji poprawek

Aktualizacje są wprowadzane przez producentów oprogramowania na bieżąco, dlatego funkcja zarządzania nimi, analizując systemy operacyjne i aplikacje, automatycznie rozpoznaje, która z aktualizacji jest niezbędna dla poszczególnego urządzenia. Rozwiązanie to pozwala na instalację  odpowiednich  i najbardziej potrzebnych aktualizacji, co skraca czas programów naprawczych. Wszystkie urządzenia IT typu end-point pozostają maksymalnie zabezpieczone. Dzięki temu, w łatwy sposób może zostać zminimalizowane ryzyko i złożoność działań spotykanych w przedsiębiorstwach.

Zmniejszenie zużycia energii

Funkcja zarządzania energią pozwala na gromadzenie informacji na temat zużywanej przez urządzenia mocy w okroślonych odstępach czasu. Dostracza ona również danych na temat emisji dwutlenku węgla. Ustawienia zasilania mogą być monitorowane na planie zużycia energii i w ustawieniach Peak Shift, które zapewniają inteligentne równoważenie między głównym źródłem zasilania, a energią pozyskiwaną z baterii. W oparciu o poziom poboru energii, administrator IT może przejąć nad nią kontrolę, w celu zredukowania poziomu jej zużycia. Aby to zrobić, zastosować następujące działania: zakazać zmiany ustawień zasilania przez użytkownika, zastoswać ustawienia specjalne lub zainstalować oprogramowanie oszczedzające energię w urządzeniach typu end-point.

Minimalizacja utraty danych i przestojów

Utrata kluczowych danych znajdujących się na twardym dysku to odwieczna bolączka małych i średnich firm. Możliwość monitorowania stanu dysku twardego pozwala na wcześniejsze ostrzeżenie przed mającą nastąpić ewentualną awarią, dzięki czemu dane mogą być możliwie szybko i z odpowiednim wyprzedzeniem zabezpieczone lub przeniesione na inny nośnik. Korzystanie z wyjątkowego algorytmu opracowanego przez firmę Toshiba, który analizuje duże ilości danych w chmurze oraz przewiduje potencjalne zagrożenia, umożliwia firmom podjęcie aktywnych działań tj. tworzenie kopii zapasowych czy zastępowanie twardych dysków innymi nośnikiami pamięci, co jest kluczowym rozwiązaniem
w celu zapewnienia skutecznego i efektywnego planu ciągłości działań w każdym przedsiębiorstwie.

Rozszerzenie wspracia na urządzenia mobilne i zarządzanie aktywami

Toshiba wprowadza również moduł Mobile Device Manager (MDM), umozliwiający zarządzanie urządzeniami mobilnymi. Będzie on dostępy w 2014 roku jako rozszerzenie istniejącego już narzędzia do zarządzania urządzeniami typu end-point Toshiba Smart Client Service (TSCM), TSCM 2.0.

  • Funkcja zarządzania systemem posiada również przydatne informacje na temat różnych rodzajów oprogramowania znajdujących się na wszystkich urządzeniach typu end-point. Dzięki gromadzeniu danych na temat używanego sprzętu i oprogramowania zainstalowanego na każdym urządzeniu, użytkownicy mają wszystko czego potrzebują, aby podjąć bardziej świadomą decyzję odnośnie zakupów i redystrybucji zasobów.
  • Zarządzanie urządzeniami mobilnymi staje się coraz bardziej znaczące ze wględu na fakt coraz większego wykorzystywania do pracy tabletów i smartfonów. Narzędzie Toshiba MDM działające wśród wielu dostawców oraz na różnych systemach operacyjnych i platformach, pozwala organizacjom zarządzać urządzeniami mobilnymi poprzez tworzenie specjalnych profili użytkowniów, umożliwiających dostęp do danych, aplikacji oraz wdrażanie środków bezpieczeństwa tj.szyfrowanie danych lub blokwanie urządzeń. Polityka użytkowania i uprawnienia mogą być również stosowane w aplikacjach biznesowych zainstalowanych na komputerze 
    i urządzeniach użytkowników przyjmując opcję “Bring Your Own Device” (BYOD).

TCCM i TSCM 2.0 będą dostępne w Europie na początku 2014 roku.

 autor: Jan Petersen

Czytaj także

Droga do chmury prywatnej wg HDS

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2013 10:37
Hitachi Data Systems (HDS) wprowadza nowe usługi chmury prywatnej i ulepszenia produktów, które umożliwią działom IT wykorzystanie pełnego potencjału chmury prywatnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chmura: korzyści dla gospodarki EU

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 11:02
Gdyby rozwiązania chmurowe były wykorzystywane w pełni, PKB może wzrosnąć o 1 proc. rocznie i 2,5 mln nowych miejsc pracy, twierdzi Komisja Europejska.
rozwiń zwiń