Polskie Radio
Section05
GOSPODARKA

Otwarcie Baltic Pipe. Anna Zalewska: ta inwestycja to wynik konsekwentnej polityki uniezależniania nas od Rosji

Jak powiedziała w "Trójkowym komentarzu dnia" europoseł PiS Anna Zalewska, decyzja o stworzeniu i uruchomieniu gazociągu Baltic Pipe była podyktowana koniecznością ostatecznego uniezależnienia się od Rosji. Gość audycji dodała ponadto, że duński odcinek gazociągu osiągnie pełną przepustowość wcześniej, niż zakładano, czyli już w listopadzie.
Zobacz więcej na temat:  Trójka POLSKA GOSPODARKA energetyka gaz Baltic Pipe bezpieczeństwo energetyczne Anna Zalewska

Fuzja PKN Orlen i Grupy Lotos. Ekspert: to dobra informacja dla polskich kierowców

- Fuzja dwóch największych koncernów paliwowych w Polsce będzie miała korzystny wpływ na ceny paliw na stacjach benzynowych. Obecnie ceny te są w Polsce jednymi z najniższych w Europie, biorąc pod uwagę także siłę nabywczą naszych obywateli - powiedział Piotr Maciążek, ekspert rynku energetycznego w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA lotos PKN Orlen paliwa ropa naftowa

Branża: od początku roku z rynku zniknęło ponad 150 stacji kontroli pojazdów

W tym roku w Polsce zniknęło 152 stacje kontroli pojazdów i zamykać się będą kolejne, jeśli rząd nie podwyższy niezmienianej od 18 lat, opłaty za badanie techniczne - oceniał Andrzej Bogdanowicz ze Związku Pracodawców Stacji Kontroli Pojazdów. Dodał, że branża przygotowuje ogólnopolski protest.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców motoryzacja samochody sprzedaż Polskie Radio Kierowców Polskie Radio samochód warsztat warsztaty naprawa naprawy mechanika GOSPODARKA pieniądze prawo bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze

Baltic Power ma umowy na kluczowe elementy morskiej farmy wiatrowej. PKN Orlen podaje szczegóły

Firma Baltic Power zabezpieczyła kluczowe elementy morskiej farmy wiatrowej; podpisała umowy rezerwacyjne na dostawy turbin o mocy wytwórczej 15 MW, kabli eksportujących wyprodukowaną energię na ląd i budowę lądowej stacji odbierającej energię - poinformował PKN Orlen.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKN Orlen Daniel Obajtek prąd energetyka energia elektryczna energia odnawialna bezpieczeństwo energetyczne Morze Bałtyckie POLSKA