X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
GOSPODARKA

Politycy o skali i przyczynach nieszczelności podatku VAT

Opublikowano pismo resortu finansów z czasów rządu PO-PSL. Wynika z niego, że ówczesny minister Mateusz Szczurek nie widział podstaw do zmian w prawie, które ograniczyłyby wyłudzenia z podatku VAT. Ocenia się, że straty budżetu państwa z tego tytułu wyniosły w ciągu ośmiu lat co najmniej 262 mld złotych. O tej sprawie rozmawali posłowie: Wojciech Skurkiewicz (PiS), Paweł Rabiej (Nowoczesna), Tomasz Rzymkowski (Kukiz’15).
Zobacz więcej na temat:  vat Jacek Rostowski Mateusz Szczurek Małgorzata Raczyńska Tomasz Rzymkowski Paweł Rabiej Wojciech Skurkiewicz Nowoczesna Kukiz'15 Prawo i Sprawiedliwość Polskie Radio 24 GOSPODARKA POLSKA

Ceny paliw: diesel droższy od benzyny

To zła wiadomość dla właścicieli diesli – cena tego paliwa na stacjach paliw jest wyższa od ceny benzyny. Jak wyjaśnia Naczelnej Redakcji Gospodarczej Polskiego Radia Urszula Cieślak, analityk paliwowy z BM Refleks, to efekt wzrostu cen oleju napędowego na świecie, wynikający z drożejącego surowca – czyli ropy naftowej. Rusza ponadto sezon grzewczy zwiększający popyt na olej opałowy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ceny paliw diesel benzyna samochody

Premier w "WSJ": poznajcie polskiego tygrysa

Premier Mateusz Morawiecki w artykule opublikowanym na stronie gazety "Wall Street Journal" chwali się polskim boomem gospodarczym, poprawą ściągalności podatków i zwiększeniem wsparcia dla polskich rodzin. W artykule zatytułowanym "Poznajcie polskiego tygrysa" szef rządu przypomina, że agencja FTSE Russell uznała niedawno nasz rynek za rozwinięty. Mamy boom gospodarczy, co pozwala nam zadbać o tych, którym powiodło się gorzej - podsumowuje Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki GOSPODARKA Stany Zjednoczone