Polskie Radio
Section05
GOSPODARKA

Główny ekonomista resortu finansów: tegoroczny PKB będzie wyższy niż planowany na 3,8 procent

- Sytuacja budżetu państwa jest bardzo dobra. Największe wyzwania dopiero przed nami w roku 2023, bo wpłynie na to spowolnienie gospodarcze, co zmniejszy wpływy do budżetu, a państwo będzie miało duże wydatki np. na dodatki węglowe i tarczę antyinflacyjną  - powiedział Łukasz Czernicki, główny ekonomista Ministerstwa Finansów, w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA budżet Polski deficyt budżetowy dług publiczny podatki tarcza antyinflacyjna

Koniec z wzywaniem do urzędów i składaniem wyjaśnień. MRiT chce zmian ustawowych

Co najmniej pięć milionów godzin. Tyle czasu, łącznie co roku, zabiera obywatelom osobiste składanie wyjaśnień na wezwania z różnego rodzaju urzędów. Propozycję zmian ustawowych MRiT, które niedługo trafią do prac rządu, mają ostatecznie zakończyć tę biurokratyczną praktykę i sprawić, że Polacy będą mieć więcej czasu dla siebie.
Zobacz więcej na temat:  biurokracja Ministerstwo Rozwoju GOSPODARKA Waldemar Buda

"Dobry start". Ile dzieci otrzyma pieniądze z programu? Znamy najnowsze dane resortu rodziny

Wnioski o świadczenie z programu "Dobry start" złożono już dla ponad 3 mln 638 tys. dzieci – poinformowało we wtorek Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Resort przypomniał, że złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Rodziny pomoc społeczna edukacja szkoła pieniądze POLSKA dzieci społeczeństwo

Rekordowy lipiec w PKP Intercity. Polacy ruszyli pociągami na wakacje

Tegoroczny lipiec był kolejnym rekordowym miesiącem pod względem liczby pasażerów przewiezionych przez PKP Intercity. Z usług przewoźnika skorzystało blisko 6,5 mln pasażerów, co oznacza, że był to miesiąc z najwyższą frekwencją w historii przewoźnika - poinformowało PKP Intercity we wtorkowym komunikacie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA transport publiczny PKP Intercity statystyka społeczeństwo podróże