Nowe Technologie

Nowy BlackBerry 10 zadebiutuje 30 stycznia 2013

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2012 17:10
Premiera nowej platformy BlackBerry 10 będzie połączona z prezentacją dwóch pierwszych smartfonów BlackBerry 10.
BlackBerry 10
BlackBerry 10

 

Platforma BlackBerry 10 będzie oferowała szeroką gamę najpopularniejszych aplikacji z całego świata i ze wszystkich kategorii, takich jak gry, aplikacje użytkowe, aplikacje społecznościowe, hobby i czas wolny, multimedia i publikowanie, a także aplikacje biznesowe i dedykowane przedsiębiorstwom.

 

Platforma BlackBerry® 10 uzyskała niedawno certyfikat FIPS 140-2, dzięki czemu instytucje rządowe będą mogły wdrażać smartfony BlackBerry 10 oraz rozwiązanie BlackBerry® Enterprise Service 10 bezpośrednio po ich wprowadzeniu na rynek. To pierwszy taki przypadek, gdy produkty BlackBerry uzyskały certyfikat FIPS przed premierą. Firma RIM poinformowała także niedawno o tym, że smartfony BlackBerry 10 trafiły do laboratoriów ponad 50 operatorów, a w nadchodzących tygodniach liczba ta ma się znacznie powiększyć. 

Spośród znanych już najważniejszych funkcji urządzeń BlackBerry 10 można wymienić:

 

BlackBerry Flow i BlackBerry Hub


BlackBerry Flow to nowy interfejs użytkownika, który umożliwia płynną nawigację po otwartych aplikacjach oraz centrum BlackBerry® Hub. BlackBerry Hub gromadzi wszystkie wiadomości, powiadomienia, kanały informacyjne i pozycje kalendarza. Niezależnie od wykonywanych aktualnie czynności użytkownik może zawsze odsłonić Hub jednym prostym gestem.

 

Klawiatura BlackBerry


Klawiatura BlackBerry uczy się sposobu pisania użytkownika i dostosowuje się do niego. Dzięki temu można pisać szybciej i precyzyjniej, z czego słyną urządzenia BlackBerry.

 

BlackBerry Balance


BlackBerry® Balance™ w wyjątkowo elegancki i skuteczny sposób zaspokaja potrzeby osobiste i służbowe użytkowników smartfonu. BlackBerry Balance oddziela osobiste aplikacje i informacje od danych służbowych, a do przełączenia trybu osobistego i służbowego wystarczy prosty gest. Profil służbowy jest w pełni zaszyfrowany i bezpieczny. Dzięki temu firmy i instytucje mogą chronić swoje dane i aplikacje, a użytkownicy mogą korzystać z pełni zalet smartfonu do użytku osobistego.