X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Nowości HUAWEI na CES 2013

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2013 12:53
Globalna firma dostarczająca najbardziej zaawansowane rozwiązania ICT zaprezentowała na Consumer Electronics Show 2013 najnowsze modele smartfonów HUAWEI Ascend Mate, HUAWEI Ascend D2 i HUAWEI Ascend W1, a także multimedialne centrum domowe MediaQ oraz szereg urządzeń obsługujących standard LTE Cat4.
HUAWEI Ascend Mate
HUAWEI Ascend Mate

 

W ramach oferty urządzeń domowych, HUAWEI zademonstrował HUAWEI MediaQ, centrum multimedialne łączące i udostępniające multimedia na kilku ekranach, również na smartfonach i tabletach. Dzięki funkcjom przeszukiwania głosowego i rozmów wideo w jakości HD, Huawei MediaQ jest idealnym narzędziem zapewniającym łączność całej rodzinie.

LTE Cat4

W czasie targów HUAWEI zaprezentował również całą serię produktów obsługujących standard przesyłu danych LTE Cat4. Znalazły się wśród nich m.in. odbiornik LTE Cat4, odbiornik Wi-Fi, mobilny hotspot, urządzenia CPE. Uczestnicy Consumer Electronic Show 2013 mogli ponadto zobaczyć szereg produktów do stacjonarnej i mobilnej obsługi sieci, takich jak mobilny hotspot E5151 z podwójnym przyłączem 3G i Ethernet, najmniejszy na świecie modem USB UltraStick E3331, pierwszy na świecie moduł 3G z M.2 korzystający z technologii Intel Ultrabook MU736 oraz najsmuklejszy na świecie modem 3G B2B (TFF) – MU733. HUAWEI przedstawił również rozwiązania M2M, m.in. bezprzewodowe moduły komunikacyjne B2B, LGA i LCC, rozwiązania telematyczne takie, jak moduł 3G MU609T, 3G Wi-Fi box DA680 oraz profesjonalny 3G OBD box DA3100, służące do ubezpieczania aut.

HUAWEI to smartfony

Wśród produktów HUAWEI przedstawionych podczas CES 2013 znalazły się smartfony - HUAWEI Ascend Mate, który posiada jeden z największych na świecie ekranów (6.1 cala) w stosunku do swojej obudowy. Ekran dotykowy stanowi aż 73% jego powierzchni. HUAWEI Ascend D2 posiada 5-calowy ekran LCD IPS Super Retina z rozdzielczością 1920 x 1080 i 443 PPI. Smartfon wyposażony jest w tylną kamerę 13MP BSI z funkcją auto-fokus oraz wyższym współczynnikiem czułości ISO niż inne smartfony tej klasy.

Na stoisku firmy podczas Consumer Electronic Show 2013 w Las Vegas obejrzeć można było również pierwszy smartfon HUAWEI z systemem Windows Phone 8 - HUAWEI Ascend W1. Model ten został wyposażony w baterię 1950 mAh oferującą najdłuższy czas pracy w trybie czuwania w swojej klasie.

HUAWEI przedstawił jednocześnie serię autorskich innowacji odpowiadających na potrzeby technologiczne wielu użytkowników na całym świecie:

  • Quick Power Control (QPC) i Automated Discontinuous Reception (ADRX) – technologie, które zmniejszają stopień zużycia energii w trybie czuwania o ponad 20%, uwzględniając zapotrzebowanie na zasilanie transferu danych i dostosowując jego poziom do stanu sieci,
  • technologię szybkiego ładowania baterii – która przyspiesza ten proces nawet o 30%
    w porównaniu z innymi smartfonami,
  • funkcję „błyskawicznego udostępniania” – którapozwala na przesyłanie obrazów, filmów i innych plików dwa lub nawet trzy razy szybciej niż w innych smartfonach pracujących w środowisku Wi-Fi,
  • technologię inteligentnej regulacji jasności – opracowaną, by zoptymalizować widoczność bez względu na oświetlenie, oblicza najbliższy punkt zmiany jasności
    w środowisku i utrzymuje kontrolę nad stopniowaniem poziomu jasności,
  • funkcję super głośnomówiącą - zapewniającą większe możliwości audio, pozwalającą użytkownikom usłyszeć rozmowę w promieniu 1,5 m, co zmienia smartfon w urządzenie do zbiorowej konwersacji,
  • funkcję nagrywania w stereo - zwiększającą możliwości nagrywania dźwięku oraz umożliwiającą zapis o wysokiej jakości, co pozwoli jednocześnie podnieść jakość nagrywanych filmów wideo.

Ascend D2 w styczniu 2013 trafi do sprzedaży w Chinach.autor: Jan Petersen