Nowe Technologie

A8i - nowe serwery dedykowane

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2014 09:36
Firma 1&1 Internet wprowadziła na rynek innowacyjny serwer dedykowany z 8-rdzeniowym procesorem ATOM C2750 firmy Intel.
A8i - nowe serwery dedykowane
Foto: materiały prasowe

Nowy serwer dedykowany stanowi optymalne połączenie wydajności, skalowalności i przystępnej ceny, dzięki czemu odpowiada potrzebom użytkowników z małych i średnich firm. Serwer jest dostępny w cenie od 139,90 zł netto za miesiąc.

  • Serwery dedykowane stanowią idealne rozwiązanie dla specjalistów IT i przedsiębiorców, którzy potrzebują solidnych serwerów do obsługi aplikacji oraz przechowywania danych. Nowy serwer został opracowany dzięki ścisłej współpracy między centrum badań i rozwoju firmy 1&1 oraz firmą Intel. Pozwoliło to spełnić surowe wymagania firmy 1&1 wobec serwerów dedykowanych w zakresie jakości, bezpieczeństwa danych i wydajności.
  • Unikalność procesora ATOM C2750 firmy Intel polega na bezpośrednim podłączeniu wszystkich głównych kontrolerów (pamięci, pamięci masowej i sieci) do procesora, co zapewnia szybszą komunikację pomiędzy poszczególnymi kontrolerami i powoduje ogólny wzrost wydajności procesora.
  • Z punktu widzenia użytkownika zastosowanie w procesorze ośmiu rdzeni oznacza przełomowe prędkości, niezmiennie wysoką szybkość reakcji i mniejsze opóźnienia za tę samą cenę. Platforma ta doskonale sprawdzi się w przypadkach, w których wymagana jest duża moc obliczeniowa na potrzeby intensywnego przetwarzania równoległego i obsługi żądań z serwisów WWW, np. w firmach z dużymi bazami danych.

Tech

Dedykowany serwer A8i jest dostępny w konfiguracjach z systemami Linux lub Windows oraz Managed. Nowy serwer oferuje 8-rdzeniowy procesor, 8 GB pamięci RAM, 2 dyski SATA w macieszy RAID 1, o pojemności 1000 GB każdy, łączność zewnętrzną o przepustowości 300 Gb/s oraz pełną obsługę platform 64 bitowych. Użytkownicy mają możliwość wyboru okresu trwania umowy (3 miesiące, 12 miesięcy lub 24 miesięcy). Klienci mogą korzystać również z  całodobowego wsparcia ekspertów. Zarządzanie serwerem odbywa się bezpośrednio z panelu sterowania udostępnianego przez firmę 1&1. Na życzenie klienci mogą również dodatkowo korzystać z panelu Parallels Plesk 11.

 autor: Materiał prasowy

Czytaj także

Serwery zwiększają konkurencyjność firm z sektora MŚP

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 19:40
Z badań firmy PMR, przeprowadzonych na zlecenie GTS Poland, wiodącego dostawcy zintegrowanych usług telekomunikacyjnych oraz centrum danych, wynika, że według ponad 50% ankietowanych specjalistów IT z sektora MŚP inwestycje w serwery wpływają na budowanie przewagi konkurencyjnej firm.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowości w hostingu

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2014 19:27
Usługa CDN firmy 1&1 oferuje teraz krótsze czasy ładowania zarówno grafiki, jaki i treści, której wcześniej nie można było umieszczać w pamięci podręcznej. Oprócz obsługi PHP w najnowszej wersji 5.5, firma 1&1 oferuje teraz również próbne wersje swoich aplikacji Click & Build.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Profesjonalne obudowy serwerowni

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2014 19:18
Serwerownia stanowi obecnie „serce” każdej firmy. Jakiekolwiek problemy ze znajdującymi się w niej urządzeniami zakłócają jej działalność. Może to oznaczać nie tylko utrudnienia dla pracowników, ale również realne straty finansowe dla przedsiębiorstwa.
rozwiń zwiń