Nowe Technologie

Platforma B2B Online: narzędzia zakupowe dla administracji

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2012 23:00
Jednostki administracyjne, podobnie jak firmy prowadzą swój system zaopatrzenia - realizują zakupy wewnętrzne, które są niezbędne do funkcjonowania: artykuły biurowe, urządzenia, akcesoria komputerowe i materiały eksploatacyjne, pomoce dydaktyczne, książki i podręczniki czy chemia gospodarcza . Zakupom tym towarzyszą  specjalne procedury, które pochłaniają mnóstwo czasu i pieniędzy. Procedury te angażują wiele osób, a nie zawsze udaje się wybrać najatrakcyjniejsza ofertę.
B2B Online
B2B Online

 

Alternatywą jest własna platforma zakupowa.  Na dedykowanej witrynie, dostępnej tylko dla upoważnionych pracowników, widoczne są zdjęcia produktów, opisy z parametrami technicznymi, cenniki i informacje o ich dostępności. Jednostka administracyjna ma pełną suwerenność w zakresie doboru dostawców. Łatwo znaleźć najkorzystniejszą ofertę. Atutem jest całkowita transparentność oraz pełna kontrola nad budżetem, a to dla prezydenta miasta, burmistrza czy wójta znakomita wiadomość. Szpitale i szkoły docenią nie tylko redukcję kosztów, ale także wygodę zakupów, których można dokonywać w miarę potrzeb bez konieczności magazynowania.

 

Platformy zakupowe mają za zadanie usprawniać i centralizować zakupy wewnętrzne. Ich podstawowe atuty to wymierna możliwość redukcji kosztów, stała kontrola nad wydatkami i budżetami oraz zmniejszenie kosztów administracyjnych w procesie. Oznacza to efektywne, sprawne,  przede wszystkim tańsze zakupy.

 

Punktem wyjścia jest wybór dostawców, których asortyment spełnia oczekiwania jednostki administracyjnej. To oni są odpowiedzialni za stałą aktualizację swojej oferty na platformie. Dzięki temu pracownicy administracyjni nie muszą poszukiwać asortymentu, którym są zainteresowani i sprawdzać jego dostępności – wszystko to widać po zalogowaniu. Łatwo sortować produkty oraz porównywać parametry i ceny.

 

Łatwo zastąpić kosztowną procedurę

 

Zakupów mogą dokonywać pracownicy wyposażeni w loginy do platformy. Wskazany dział lub pracownik administracyjny autoryzuje transakcje i ma pełną kontrolę nad wykorzystaniem budżetu. Poszczególne działy czy nawet osoby mogą mieć wyznaczone budżety , a kontrola nad nimi nie sprawia najmniejszego problemu.

 

 Platforma kompatybilna z rozwiązaniem do realizacji przetargów

 

Platforma B2B Online pomaga zrealizować zakupy bieżące, zaś zakupy przetargowe można zorganizować poprzez w pełni kompatybilne rozwiązanie Logintrade. Realizacja tej formy zakupów wymaga stosowania procedur wynikających z ustawy Prawo Zamówień Publicznych. Moduł zamówień publicznych Logintrade umożliwia kompleksową realizację postępowań publicznych. Rejestr postępowań, obieg dokumentów, komisje zakupowe to tylko niektóre funkcjonalności ułatwiające prace osobom odpowiedzialnym za realizację przetargów publicznych.

 

Koszty

 

Koszty związane z prowadzeniem własnej platformy są zależne od liczby użytkowników. Wersja dla 10 użytkowników wiąże się z opłatą na poziomie 100 zł/miesięcznie. Zawsze zawiera serwis i utrzymanie platformy. Dodatkowo można się spodziewać kosztów początkowych w związku z integracją platformy z systemem informatycznym danej jednostki.

 

Platforma   powstała   dzięki   wsparciu   funduszy   UE   w   ramach   Programu  Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka