Nowe Technologie

Telekomunikacja kupiła prawie sześć tysięcy notebooków

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2012 17:15
Urządzenie Panasonica Toughbook CF-C1 można przekształcić w tablet a działem, który mocno doposaża pracowników jest spółka telekomunikacji brytyjskiej British Telecom Openreach.
Toughbook CF-C1
Toughbook CF-C1

 

Urządzenia  będą używane przez inżynierów do zarządzania łączami szerokopasmowymi na terenie Zjednoczonego Królestwa.  Dostawy modeli CF-C1, wyposażonych w system operacyjny Windows 8, rozpoczęły się we wrześniu a zakończenie planowane jest na grudzień 2012.

Openreach jest częścią spółki British Telecom i zatrudnia 33 tysiące osób. Firma dostarcza łączność internetową zarówno przez superszybkie łącza światłowodowe i technologie optyczne, jak i bardziej tradycyjne – systemy ethernet i miedziane. Współpraca firm Panasonic, British Telecom oraz Microsoft, podjęta jeszcze przed oficjalną premierą Windows 8, miała na celu skonfigurowanie urządzenia, systemu operacyjnego i aplikacji używanych przez pracowników BT Openreach. Ponadto wprowadzono nowe aplikacje wykorzystujące parametry Toughbooka, takie jak możliwość złożenia podpisu na obrotowym ekranie dotykowym CF-C1.

CF-C1 łączy w sobie charakterystyczną dla marki Toughbook wytrzymałość i wysoką wydajność z wygodą obsługi. Jego konstrukcja umożliwia łatwe przekształcenie notebooka w tablet. Dzięki specjalnemu uchwytowi na spodzie urządzenia, można trzymać je jedną ręką, a drugą obrócić ekran. Dla bardziej wymagających klientów Panasonic przygotował opcję, która pozwala na korzystanie z dotykowego ekranu nawet w rękawiczkach.

Tech

Notebook został wyposażony w dwie baterie umożliwiające pracę aż do 12 godzin. Nawet z nimi urządzenie waży jedynie 1,69 kg. CF-C1 wytrzymuje upadek z wysokości do 76 cm
a klawiatura jest odporna na zalanie wodą. Dzięki temu Toughbook charakteryzuje się o wiele większa żywotnością niż klasyczne komputery przenośne.

  • Urządzenie zostało wyposażone w procesor Intel Core i5-2520M (2.5GHz), 4 GB pamięci RAM oraz kartę graficzną Intel HD 3000, co umożliwia korzystanie z najbardziej wymagających aplikacji multimedialnych.
  • Komputer w podstawowej wersji dysponuje twardym dyskiem o pojemności 320 GB.
  • Szybkie połączenie z Internetem zapewnia moduł HSPA+ Ericsson F5521gw, pozwalający na zwiększenie prędkości pobierania danych do 21 Mbps.
  • Toughbook wyposażony jest również w 1,3-megapikselowa kamerę.

 autor: Cezary Tchorek-Helm

Czytaj także

Nowy Toughbook CF-19

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2012 00:00
Nowy Toughbook CF-19 został wyposażony w trzecią generację dwurdzeniowego procesora Intel Core i5-3320 vPro o częstotliwości 2.6GHz (3,3 GHz) oraz układ graficzny Intel HD 4000.
rozwiń zwiń