Nowe Technologie

Nowy Toughbook CF-19

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2012 00:00
Nowy Toughbook CF-19 został wyposażony w trzecią generację dwurdzeniowego procesora Intel Core i5-3320 vPro o częstotliwości 2.6GHz (3,3 GHz) oraz układ graficzny Intel HD 4000.
Panasonic ToughBook CF-19
Panasonic ToughBook CF-19

 

W nowym modelu pojemność dysku twardego została zwiększona z 320 GB do 500 GB, a samo urządzenie jest również dostępne w wersjach z dyskiem SSD o wielkości 128GB lub 256GB. Usprawnieniu pracy mobilnej służy najnowsza wersja technologii Bluetooth w standardzie 4.0, która nie tylko zmniejsza pobór energii, ale również zwiększa szybkość nawiązywania połączenia i odległość przy której urządzenia będą mogły się połączyć. Wysoką jakość bezprzewodowej łączności szerokopasmowej zapewnia moduł HSPA+ Ericsson F5521gw, który umożliwia pobór danych z prędkością do 21 Mbps. Z kolei obrotowy ekran, w który wyposażony jest Toughbook, daje możliwość korzystania z urządzenia w formie notebooka i tabletu.

 


  • Szósta generacja CF-19 jest w stanie pracować o godzinę dłużej niż poprzednia wersja, dzięki czemu pracownicy mobilni będę mogli korzystać z Toughbboka nawet przez 10 godzin bez podłączenia go do zasilania. Wydajność urządzenia wzrosła m.in. dzięki zwiększonej pojemności baterii oraz programowi zarządzającemu energią, który kontroluje jej zużycie w zależności od aktualnych zadań i procesów. Użytkownicy mogą też korzystać z trybu ukrycia, który poprzez wyłączenie chłodzenia, podświetlenia, kontrolek, głośników oraz podzespołów odpowiadających za komunikacje, umożliwia niezwykle cichą i energooszczędną pracę notebooka. Najnowszy Toughbook CF-19 jest kompatybilny z urządzeniami peryferyjnymi stosowanymi we wcześniejszych generacjach urządzenia, jak np. uchwyty samochodowe, ochraniacze ekranów czy stacje dokujące.

 


  • CF-19 należy do klasy najbardziej wytrzymałych notebooków z serii Toughbook tzw. fully ruggedized. Obudowa urządzenia wykonana ze stopu magnezu chroni jego podzespoły przed uderzeniami, naciskiem z siłą 100 kg na metr kwadratowy i upadkiem z wysokości do 180 cm. Ponadto urządzenie pozostaje odporne na działanie wody i pyłu oraz może pracować w skrajnie niskich i wysokich temperaturach sięgających -20 i +600C. Wysoką jakość obrazu zapewnienia matryca, wyposażona w specjalny filtr redukujący odbijanie promieni i pozwalający na korzystanie z urządzenia nawet  w ostrym świetle słonecznym. Z kolei technologia Transflective Plus pozwala na zredukowanie zużycia prądu i zwiększenie żywotności baterii poprzez inteligentne wyłączanie podświetlenia ekranu, gdy jest ono zbędne.

 

Toughbook posiada trzyletnią gwarancję a producent zapewnia 96-godzinny termin naprawy i pięcioletni dostęp do części zamiennych.  Nowy Panasonic Toughbook CF-19 będzie dostępny od lipca 2012 roku, w cenie od 18 000 złotych netto.

Czytaj także

Premiera w Polsce: Lenovo G580 z Ivy Bridge

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2012 00:00
Zapowiedziane przez Lenovo na 10 maja 2012 rozpoczęcie sprzedaży w Polsce modelu G580 jest jedną z najważniejszych premier w tym sektorze. Urządzenie ma matrycę 15,6 cala oraz niezwykle mocną konfigurację opartą o procesory trzeciej generacji Intel Core i7 z technologią Ivy Bridge.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dell Inspiron dla edukacji

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2012 00:00
Nowe laptopy są skierowane do rynku edukacyjnego. Jak zapowiada producent, urządzenia odpowiadają na specyficzne potrzeby uczniów i studentów. Wszystkie przedstawione przez Dell laptopy Inspiron wyposażone są w procesory Intel 3. generacji (Ivy Bridge), system operacyjny Microsoft Windows 7 Home Premium i będą uczestniczyły w programie aktualizacji do najnowszego systemu Microsoft Windows 8.
rozwiń zwiń