Nowe Technologie

Nowy system sprzedaży na smartfony i tablety

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 06:00
Asseco Business Solutions zaoferowało małym i średnim przedsiębiorstwom najnowocześniejszą technologię mobilną, zarezerwowaną dotychczas wyłącznie dla dużych firm.
Android 4.2
Android 4.2

 

Nowy system Asseco WAPRO to aplikacja klasy SFA (Sales Force Automation), dostępna na smartfonach i tabletach opartych o platformę Android. Program wspomaga działania mobilnych pracowników reprezentujących firmy z segmentu MŚP, zajmujących się na co dzień sprzedażą w terenie.

Prognozy Gartnera

Według analityków firmy Gartner popularność urządzeń mobilnych z systemem Android rośnie z roku na rok. W 2012 r. ilość sprzedanych egzemplarzy tego sprzętu w Europie Wschodniej wyniosła blisko 16,8 miliona. W 2013 roku będzie to już prawie 25 milionów egzemplarzy, czyli o ok. 50 % więcej ”.

 „Widok handlowca dużej korporacji, wykorzystującego w codziennej pracy urządzenia przenośnie, nikogo już obecnie nie dziwi. W przypadku mniejszych firm barierą uniemożliwiającą zastosowanie takich rozwiązań był do tej pory bardzo duży koszt. Postanowiliśmy to zmienić. Bazując na naszych wieloletnich doświadczeniach w produkcji i wdrażaniu systemów SFA dla dużych graczy, przenieśliśmy technologię i wypracowane przez lata rozwiązania do naszych systemów dla MSP. Dzięki temu bardzo zaawansowane narzędzia mobilne są obecnie w zasięgu małych i średnich firm” – mówi Piotr Masłowski, Wiceprezes Zarządu Asseco Business Solutions S.A.

Program Asseco WAPRO Mobilna firma WF-Mag Mobile 2 ułatwia prowadzenie sprzedaży i zapewnia zdalny oraz szybki dostęp do informacji handlowych firmy (na urządzeniach mobilnych z systemem Android), niezależnie od miejsca pobytu użytkownika. System stanowi też  doskonałe narzędzie dla osób zarządzających, umożliwiając lepszy nadzór nad pracownikami. Doskonale sprawdza się również w automatyzacji obiegu dokumentów, podczas pracy kierowców, magazynierów oraz punktów sprzedaży detalicznej, oddalonych od lokalizacji centralnej.

  • Dzięki WF-Mag Mobile 2, pracownik przebywający poza siedzibą firmy może m.in. zarejestrować i zrealizować zamówienie, wystawić fakturę sprzedaży lub paragon, wystawić dokument magazynowy lub dokonać windykacji należności od klienta.

„WF-Mag Mobile 2 Asseco WAPRO to oferta dla firm z segmentu MSP, które dostrzegają korzyści z zastosowania technologii mobilnej. Wykorzystując szeroko dostępne możliwości komunikacji, takie jak GPRS, internet, nowoczesne smarftony, netbooki i tablety oraz najnowocześniejszą technologię zarówno bazodanową jak i programistyczną, WF-Mag Mobile 2 pozwala małym i średnim przedsiębiorcom wyposażyć swoich pracowników terenowych (zarówno przedstawicieli handlowych jak i vansellerów) w zaawansowane rozwiązania w adekwatnej dla sektora MSP cenie” – dodaje Rafał Mróz, Dyrektor ds. Asseco WAPRO ERP.

  • Program WF-Mag Mobile 2 jest przystosowany do pracy zarówno z ekranami dotykowymi, jak również umożliwia wykorzystanie klawiatury i skrótów klawiszowych znaczenie przyspieszających wprowadzanie danych. Wymiana informacji może odbywać się w dowolnym czasie za pomocą połączenia z internetem lub wewnątrz sieci firmowej. Do tego celu można również wykorzystać telefon komórkowy z pakietową transmisją danych. Aplikacja automatycznie nawiązuje połączenie i kończy je w momencie zakończenia przesyłania danych. Podczas replikacji wysyłane są wyłącznie dane, które zostały zmienione w stosunku do bazy centralnej. Dzięki temu transmisja jest bardzo szybka a ilość wysyłanych danych minimalna.

 

 

 

autor: Jan Petersen