X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
praca mobilna

Praca zdalna. Plusy i minusy

Doskonałe rozwiązanie dla matek wychowujących dzieci, osób niepełnosprawnych, czy tzw. wolnych strzelców. Praca zdalna to oszczędność czasu, możliwość pracy z domu, bez konieczności dojazdu do wyznaczonego miejsca, a także swoboda w zarządzaniu własnym czasem. Jednak ten sposób wykonywania zawodowych obowiązków ma również swoje negatywne strony. O tym w Polskim Radiu 24 mówiła Kaja Prystupa-Rządca z Akademii Leona Koźmińskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 praca zdalna praca mobilna

Polacy chcą pracować w sposób nowoczesny. Czyli jak?

Ponad 40 proc. Polaków to zwolennicy nowoczesnego modelu pracy. Cenią sobie elastyczne godziny pracy, sami chcą decydować, gdzie i ile pracować – wynika z raportu „Jak Polacy lubią pracować”. Więcej niż połowa osób zmieniłaby biuro, w którym pracuje. To przede wszystkim osoby młode, które cenią nowoczesne przestrzenie, inspirujące i pobudzające do działania, sprzyjające twórczej współpracy. 
Zobacz więcej na temat:  praca zdalna praca mobilna praca pracownik pracownicy

Samozatrudnienie. "Mamy problemem ucieczki od prawa pracy"

Korzyści z samozatrudnienia często odnosi jedynie pracodawca. Pracownik nie ma w takim przypadku jakiejkolwiek ochrony socjalnej, a jeśli jego dochody są niskie, konieczność prowadzenia działalności gospodarczej sprawia, że zarabia jeszcze mniej. M.in. o zmuszaniu pracowników do zakładania własnej działalności rozmawiali w Polskim Radiu 24 Łukasz Kozłowski (Pracodawcy RP) i Marek Lewandowski (NSZZ Solidarność).
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polskie Radio 24 praca praca mobilna samozatrudnienie