X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Nowa edycja konkursu "Technology Fast 50 Central Europe"

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2013 11:06
Rozpoczął się proces rejestracji do tegorocznej edycji „Technology Fast 50”, rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznie innowacyjnych w Europie Środkowej.
Nowa edycja konkursu Technology Fast 50 Central Europe

Program, który od czternastu lat organizowany jest przez firmę doradczą Deloitte, uwzględnia zarówno firmy o ugruntowanej pozycji na rynku jak i te, które niedawno rozpoczęły swoją działalność. Termin rejestracji upływa 15 lipca br. a wyniki zostaną ogłoszone w październiku 2013 r.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na najszybciej rozwijające się firmy technologicznie innowacyjne w regionie Europy Środkowej. Program daje również szansę na promocję młodych, niezależnych i dynamicznych spółek.

„Technology Fast 50 jest jednym z tych zestawień, które ze względu na swój obiektywizm cieszą się uznaniem w świecie biznesu. Spółki, które zgłaszają swój akces odnoszą duże sukcesy na rynku, na którym działają i to nie tylko w regionie, ale także w całej Europie. Poza tym udowadniamy, że w naszej części kontynentu jest mnóstwo kreatywnych i innowacyjnych przedsiębiorców mających ambicję i szansę zaistnienia w globalnym świecie biznesu technologicznego” – tłumaczy Jakub Bojanowski, Partner Deloitte odpowiedzialny w Polsce za sektor Technologii, Mediów i Telekomunikacji.

Konkurs Deloitte obejmuje kategorię główną „Technology Fast 50” oraz dwie podkategorie: „Wschodzące Gwiazdy” i „Wielka Piątka”. Zwycięzców typuje się w oparciu o procentowy wzrost przychodów operacyjnych w analizowanych latach. Aby wziąć udział w konkursie spółka powinna spełniać następujące kryteria:

  • opracowywać lub wytwarzać autorskie technologie i/lub ponosić istotne nakłady na prace badawczo-rozwojowe,
  • posiadać strukturę własności, która wyklucza udziały większościowe inwestorów strategicznych,
  • posiadać siedzibę w jednym z krajów uczestniczących w programie,
  • kryteria finansowe oraz historia działalności

Polskie firmy od lat dominują w rankingu „Technology Fast 50”. W edycji z 2012 r. w zestawieniu uplasowało się ich 37 we wszystkich kategoriach, o 9 więcej niż rok wcześniej. Aż 28 z nich wyróżniono w głównej kategorii „Technology Fast 50”, 9 w podkategorii „Wschodzące Gwiazdy”. Rodzime spółki stanowiły 54 proc. wszystkich podmiotów obecnych w ubiegłorocznym rankingu, a w pierwszej dziesiątce „Technology Fast 50” znalazło się ich sześć. Na trzecim miejscu zadebiutowała spółka z Gliwic i3D (oferująca usługi i produkty z zakresu technologii VR). Drugi rok z rzędu zwycięzcą w głównej kategorii rankingu była rumuńska firma Vola.ro, sprzedająca bilety lotnicze przez Internet.

Rejestrację on-line odbywa się na regionalnej stronie programu: www.deloitte.com/fast50ce.

Zarejestrowane firmy, które spełnią kryteria kwalifikacji, wezmą automatycznie udział w ogólnoeuropejskim rankingu „Deloitte EMEA Technology Fast 500”.Udział w rankingu jest bezpłatny.

 autor: Cezary Tchorek-Helm

Czytaj także

Innowacyjność IT przewagą konkurencyjną

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2013 10:00
Dell we współpracy z Boston Consulting Group rozpoczął dyskusję na temat wpływu innowacji IT na kreowanie przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw.
rozwiń zwiń