Polskie Radio
Section05
ranking

Czasopismo "Archaeology": odkrycie polskich badaczy wśród 10 najważniejszych dokonań archeologicznych 2023 roku

Prestiżowy amerykański magazyn "Archaeology" każdego roku tworzy ranking najważniejszych znalezisk poprzednich 12 miesięcy. W tym roku wśród 10 pozycji zestawienia znalazło się odkrycie malowideł w Starej Dongoli w Sudanie przez ekspedycję archeologów z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  archeologia HISTORIA NAUKA Sudan Afryka Jezus Chrystus chrześcijaństwo ranking

Dziewięć polskich uczelni na liście najlepszych szkół wyższych na świecie

Wśród tysiąca najlepszych uczelni na świecie znalazło się 9 polskich. Najwyżej w rankingu są Uniwersytet Jagielloński w Krakowie i Uniwersytet Warszawski, które znalazły się w piątej setce - wynika z opublikowanej we wtorek Listy Szanghajskiej - Academic Ranking of World Universities (ARWU).
Zobacz więcej na temat:  szkolnictwo wyższe Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ranking Uniwersytet Jagielloński Uniwersytet Warszawski

Poznań najlepszym miastem do życia w Polsce. Warszawa, Kraków i Gdańsk daleko w tyle!

Opublikowany niedawno ranking miast wojewódzkich najlepiej nadających się do życia narobił sporo zamieszania. Okazało się, że zestawienie zdominowały miasta zachodniej i południowo-zachodniej Polski: Poznań, Katowice, Opole i Wrocław. Za to największe ośrodki – Warszawa, Kraków, Gdańsk – znalazły się w ogonie. Skąd takie wyniki i na ile są one miarodajne?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA Poznań miasto ranking Radosław Nałęcz Trójka

Co denerwuje nas w nowych samochodach?

Dziś wybór nowego samochodu to niełatwa sprawa. Nie dość, że czas oczekiwania na pojazd jest długi, to jeszcze musimy skonfigurować jego wszystkie opcje. Niekiedy okazuje się, że były one zbędne lub denerwujące. Co najczęściej irytuje kierowców w nowych autach?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 nowe technologie technologie bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze nowoczesne technologie ranking