Nowe Technologie

Innowacyjność IT przewagą konkurencyjną

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2013 10:00
Dell we współpracy z Boston Consulting Group rozpoczął dyskusję na temat wpływu innowacji IT na kreowanie przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw.
Innowacyjność IT przewagą konkurencyjną

„Dell wprowadził w ostatnim czasie szereg innowacji IT i obecnie nasza oferta obejmuje każdy segment rynku. Strategia kolejnych przejęć graczy technologicznych, pozwoliła nam na rozwinięcie portfolio w taki sposób, że obecnie jesteśmy w stanie dostarczyć firmom z każdego sektora rynku kompleksowych rozwiązań typu end – to – end. Jako, że segment Enterprise jest dla nas kluczowym obszarem rozwoju, wspólnie z Boston Consulting Group postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej rzeczywistej wartości wpływu innowacji IT na biznes” – mówi Aster Papazyan, Dyrektor Generalny DELL w Polsce.

Podstawą funkcjonowania każdej nowoczesnej firmy są dane. Według badań Gartner, 90% danych na świecie powstało w ciągu ostatnich dwóch lat. Przy rocznej dynamice wzrostu ilości danych na poziomie 60%, przedsiębiorcy muszą mieć świadomość, jak ważne jest wykorzystanie coraz bardziej efektywnych narzędzi IT do ich zarządzania. Z drugiej strony innowacje IT powinny generować oszczędności dla przedsiębiorstwa.

„Codziennie na świecie powstaje 2,5 exabajtów danych, miliony informacji, opinii i sygnałów. Zdolność do analizowania i wyciągania wniosków z tych informacji będzie w przyszłości podstawą przewagi konkurencyjnej firm. Ta umiejętność już zmienia zasady gry w wielu branżach – bankowości, telekomunikacji czy energetyce” – mówi Robert Stanikowski, Principal w Boston Consulting Group.  

Strategicznym celem Dell jest dostarczenie w ramach swojej oferty rozwiązań, które uwolnią zasoby ludzkie, zredukują koszt i czas potrzebny na obsługę systemów i  wdrożenia, poprzez zastosowanie elastycznej architektury danych i ułatwionej dostępności. Już teraz dzięki zwirtualizowanym serwerom Dell, przedsiębiorcy mogą obniżyć o 50% koszty zużycia energii elektrycznej.

Innymi kluczowymi innowacjami Dell w zakresie rozwiązań dla biznesu, są wydajne energetycznie serwery przystosowane do pracy w podwyższonej temperaturze, co zapewnia mniejszą energię potrzebną do chłodzenia centrum danych, architektura Fluid Data, która przynosi oszczędność kosztów składowania danych czy rozwiązania łączące rolę serwera, pamięci masowej i urządzenia sieciowego, takie jak Dell Active System 800.


Aby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby rynku Enterprise, Dell o 30% zwiększył nakłady na badania i rozwój. Dodatkowo, odwołując się do tradycji firmy opartej na wsłuchiwaniu się w potrzeby klientów, Dell uruchomił platformę Dell IdeaStorm, dzięki której do dziś zebrano niemal 19 tysięcy pomysłów od osób prywatnych i przedsiębiorstw, z czego ponad 500 zostało już wprowadzonych do oferty handlowej.

Wybrane wdrożenie: Explorer Pipeline

Przedsiębiorstwo z branży logistyki naftowej Explorer Pipeline chciało wymienić serwery na bardziej energooszczędne, aby obniżyć koszty zasilania i chłodzenia w swoim centrum danych w Tulsa, w stanie Oklahoma w USA. Firma potrzebowała również usprawnić zarządzanie serwerami i pamięciami masowymi, aby umożliwić czteroosobowemu zespołowi IT z jednej strony utrzymanie płynnej pracy sieci firmy, a z drugiej szybką reakcję na potrzeby deweloperów.

Rozwiązanie

Wirtualizacja serwerów produkcyjnych, kontrolerów domen i obciążenia baz danych przy wykorzystaniu Microsoft® Hyper-V™ uruchomionym na serwerach Dell™ PowerEdge™ i pamięci masowej Dell EqualLogic™. Zarządzanie i rozwiązywanie problemów z serwerami przy wykorzystaniu narzędzi do zarządzania Dell i Microsoft, aby zaoszczędzić czas pracowników i aktywnie zapobiegać przestojom.

Korzyści

  • 40-procentowa redukcja powierzchni sprzętowej wykorzystywanej przez serwery w głównym centrum danych (42 fizyczne serwery skonsolidowane do 25)
  • 70-procentowa redukcja kosztów zasilania i chłodzenia w przypadku podstawowego centrum danych
  • 3-5 dni w miesiącu czasu administrowania serwerami zaoszczędzone podczas godzin szczytu
  • Uruchomienie nowych serwerów w ciągu minut vs. dni
  • Deweloperzy mogą być bardziej produktywni i testować wydajniej
  • Możliwość przeniesienia maszyn wirtualnych pomiędzy fizycznymi serwerami bez żadnych przestojów
  • Zapobieganie przestojom dzięki wykorzystaniu proaktywnych narzędzi zarządzania dostarczanych przez Dell i Microsoft
  • 5 lat bezawaryjnej pracy serwerów dzięki Dell
  • Mniej niż godzina na instalację w stojaku i konfigurację Dell™ EqualLogic™ SAN

 autor: Komunikat prasowy Dell

Czytaj także

Polska wśród najmniej innowacyjnych krajów Unii

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2013 07:40
Obok Bułgarii, Rumunii i Łotwy, nasz kraj należy do najmniej innowacyjnych spośród wszystkich w UE -wynika z najnowszego raportu KE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Innowacyjność w rękach zarządów

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2013 12:33
Współpraca z podmiotami zewnętrznymi, zmotywowany zespół i pozyskiwanie środków publicznych - to według raportu firmy PwC kluczowe czynniki sprzyjające innowacyjności przedsiębiorstw
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dell ma chmurę dla producentów treści

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2013 11:23
Nowa chmura dla wytwórców treści cyfrowych to profesjonalna usługa, mająca pomóc dużym firmom z segmentu mediów i rozrywki, w znacznym udoskonaleniu ich przepływu informacji i pracy za sprawą scentralizowanego środowiska IT.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyrektorzy IT bez wpływu na strategię

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2013 11:23
Nowy raport Emerson Network Power pokazuje, że prawie połowa dyrektorów działów informatycznych uważa się za dostawców usług informatycznych lub za podmioty generujące koszty, zamiast za osoby mające wpływ na decyzje biznesowe lub strategiczne innowacje. Proste utrzymywanie nowych technologii stało się największą barierą w objęciu szybkiego rozwoju ery informacyjnej.
rozwiń zwiń