Nowe Technologie

Evernote w Polsce: notes w chmurze

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2013 00:00
Aplikacja służąca do rejestracji informacji, lokalizacji a także multimediów jest dostępna w Polsce. Kluczowe jest spolszczenie oprogramowania, co dla Evernote wykonał jeden z entuzjastów.
Evernote w Polsce: notes w chmurze
Foto: Glow Images/East News

 

Evernote przekroczyło obecnie 50 milionów użytkowników i jest dostępne w 22 językach a dla platformy iOS w 26 wersjach językowych. Evernote ma w Polsce około 250 tysięcy użytkowników. W skali ogólnoświatowej z płatnej wersji premium korzysta około 4-5% łącznej liczby użytkowników, wśród których największą  grupę stanowią użytkownicy z USA i Kanady (40%) a także z Europy (17%). Evernote wiąże duże nadzieje z Chinami, gdzie uruchomiono serwis w maju 2012.

"Jesteśmy niezwykle zadowoleni, mogąc ogłosić dostępność polskiej wersji Evernote, tym bardziej, że spolszczenia dokonaliśmy dzięki społeczności użytkowników. Tłumaczenie przeprowadził w zasadzie jeden polski entuzjasta Evernote, który za cel postawił sobie polepszenie dostępności usługi dla innych polskojęzycznych użytkowników. Zwiększamy tym samym naszą obecność w Polsce. Już teraz część naszego zespołu wsparcia pracuje z Warszawy. Liczymy, że dzięki zaoferowaniu polskiej wersji Evernote na wszystkich platformach społeczność naszych użytkowników w Polsce będzie szybko rosła." - Dmitry Stavisky, Vice President of International Operations w Evernote.

Zasób w chmurze

Krótkie notatki sporządzane przez użytkowników Evernote jest w stanie zapamiętać i przechować w przestrzeni dyskowej dostarczanej przez firmę. Co istotne, Evernote przechowuje pliki w dowolnym stworzonym przez użytkownika formacie, co powoduje że nie trzeba dokonywać czasochłonnych konwersji.

Oprogramowanie Evernote jest dostępne dla wszystkich platform: iOS, Mac, Android, WebOS, BlackBerry oraz Windows i Windows Phone.  Istotne podejście nazywane – platform agnostic , powoduje iż posiadacza konta Evernote ma zawsze dostęp do swoich danych z każdego urządzenia, z którego akurat korzysta. Podejście agnostyczne jest więc odwrotnością platform smartfonowych gdzie aplikacja kupiona jest jednorazowo dla konkretnego egzemplarza urządzenia.  



autor:
Cezary Tchorek-Helm

Czytaj także

Mobilna chmura hybrydowa

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2013 11:26
Wg IBM mobilność w połączeniu z big data wymuszają zmianę w podejściu do chmury. Rozwiązania klasyczne ustępują architekturze open standard aby umożliwić firmom bycie konkurencyjnymi, zwiększenie bezpieczeństwa oraz ułatwienie wykorzystania danych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chmura w erze "shareconomy"

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2013 10:00
"Shareconomy" to zjawisko polegające na upowszechnieniu wspólnego korzystania z zasobów intelektualnych i wymiany treści w czasie rzeczywistym, na zasadach współtworzenia i współdzielenia środowisk, wiedzy oraz produktów, w tzw. modelu „prosumenckim”.
rozwiń zwiń