Polskie Radio
Section05
chmura hybrydowa

Polskie firmy zyskają od rządu środki, aby ich dane były w chmurze obliczeniowej

-Uruchomimy wart 700 mln euro program pożyczkowy dla wszystkich firm, które będą zainteresowane transformacją chmurową - powiedział minister ds.cyfryzacji Jan Cieszyński. To efekt ogłoszenia przez premiera Mateusza Morawieckiego i Microsoft decyzji o powstaniu w naszym kraju centrum dla chmury obliczeniowej koncernu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA cyfryzacja chmura hybrydowa cyfryzacja biznesu msp microsoft

Ekspert : inwestycje amerykańskich koncernów przyspieszą cyfryzację polskich firm

- Dzięki inwestycjom w naszym kraju Google i Microsoftu, Polska stanie się cyfrowym hubem informatycznym dla polskich firm. A to przyspieszy ich cyfrową transformację oraz umożliwi im na szerokie korzystanie ze sztucznej inteligencji - powiedział Stanisław Lota z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej w audycji "Ekspres Gospodarczy", w Programie 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  cyfryzacja biznesu google microsoft chmura hybrydowa sztuczna inteligencja GOSPODARKA

Miliard dolarów na hub technologiczny w Polsce. Chmura Krajowa i Microsoft podpisały porozumienie

Pomoc polskim firmom w transformacji cyfrowej jest jednym z celów współpracy Operatora Chmury Krajowej i Microsoftu, z czego skorzystał już m.in. Ruch SA. Na mocy porozumienia w Polsce powstanie regionalny hub technologiczny, czyli pierwszy region przetwarzania danych tej firmy w Europie Środkowo-Wschodniej. Inwestycja ma być warta miliard dolarów.
Zobacz więcej na temat:  cyfryzacja chmura hybrydowa chmura dla małej firmy microsoft GOSPODARKA firma