X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Czy tablet może już zastąpić laptopa?

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2014 09:39
W ostatnich miesiącach byliśmy świadkami premier wielu nowych tabletów, wyposażonych w Windows 8. Idea tabletu wyposażonego w system operacyjny Microsoft nie jest niczym nowym, ale dopiero prezentacja procesora Intel Atom 4-ej generacji, dała nadzieję na niewielkie urządzenia, zapewniające odpowiednią wydajność.
Audio

Tablety z systemem Windows nie są niczym nowym. Już w 2001 roku powstała oficjalna specyfikacja dla Microsoft Tablet PC. Wkrótce na rynku pojawiły się pierwsze urządzenia, zgodne wytycznymi giganta z Redmond. Nie odniosły jednak sukcesu. Głównie ze względu na konieczność obsługi za pomocą rysika, kiepsko dostosowany system operacyjny oraz ograniczenia wynikające z technologii. Czas pracy na baterii i wydajność ówczesnych urządzeń były niewystarczające dla większości użytkowników.

/
Do 2010 roku tablety typu HP TC1000, Acer TravelMate C210 czy Lenovo X61 były jedynie ciekawostką rynkową. Wszystko zmieniła premiera iPada, gdy okazało się, że tablet nie musi zastępować istniejącego urządzenia, ale może odnieść sukces jako całkowicie nowy produkt. Za urządzeniami Apple jako pierwsze podążyły tablety, wyposażone w system Android 3.x.

Na system operacyjny Microsoft dedykowany tabletom, musieliśmy czekać aż do 2012 roku. Mimo początkowych problemów oraz zimnego przyjęcia przez klientów przyzwyczajonych do Pulpitu i Menu Start, Windows 8.1 jest obecnie najbardziej rozbudowanym systemem na urządzenia z ekranami dotykowymi. Nawet pomimo optymalizacji pod kątem „casualowego” zastosowania, pozostaje pełnym systemem okienkowym, pozwalającym na uruchomienie oprogramowania typu Microsoft Office czy Adobe PhotoShop.

Czy to oznacza, że 7-, 8- lub 10-calowe tablety z procesorem Intel Atom mogą być narzędziem pracy i wyprzeć laptopy lub nawet komputery stacjonarne? W niektórych przypadkach tak. Poniżej przedstawiamy najbardziej prawdopodobne scenariusze zastosowania, wraz z niezbędnym akcesoriami.

/autor: C.Helm/Philips PicoPix

Zobacz więcej na temat: intel microsoft tablet