Nowe Technologie

Tego nie znajdziesz w Outlooku

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2014 21:14
Zapewne nie raz odebrałeś maila: nadawca – jan kowalski, odbiorca – jan kowalski. W ten prymitywny sposób realizowana jest masowa wysyłka poczty za pomocą MS Outlook.
Tego nie znajdziesz w Outlooku
Foto: źr. Wikipedia

Bardziej wyrafinowana wersja to „undisclosed-recipients:” Nadawca ukrywa w ten sposób odbiorców masowej wysyłki korespondencji. Wynika to wprost z ograniczeń programu pocztowego Microsoftu. Mało to eleganckie i mało profesjonalne, zwłaszcza gdy nadawcą jest specjalista od PR.

A przecież można tworzyć spersonalizowaną korespondencję – wystarczy oderwać się od standardu.

Szybkie szablony = sprawna komunikacja mailowa

Absolutnie nie ukrywam tego, że moim ulubionym programem pocztowym jest The Bat! Między innymi dlatego, że posiada funkcję która pozwala na spersonalizowaną wysyłkę korespondencji. Funkcja „Quick Templates" umożliwia przygotowanie wiele szablonów tekstów wiadomości e-mail. Jest szczególnie przydatna, gdy użytkownicy często odpowiadają na wiadomości zwykle tym samym tekstem. Korzystając z makr w szablonach, można nawet skonfigurować złożoną sekwencję działań, która pomoże odpowiadać na zapytania, lub też je wysyłać.

Szablony, które można znaleźć w innych programach pocztowych, oferują tylko dostosowane, indywidualne odpowiedzi lub podpisy. Funkcja „Quick Templates” w programie The Bat! daje więcej możliwości, gdyż pozwala w trakcie pisania wstawić fragmenty tekstu, wstępnie skonfigurowanego wcześniej, tylko za pomocą skrótów klawiszowych.

Oprócz funkcji „Quick Templates”, regularne szablony w The Bat! są wydajniejsze. Wszelkie skrzynki, foldery lub wpisy w książce adresowej mogą mieć własny, indywidualny zestaw szablonów dla nowej wiadomości, odpowiedzi lub informacji przesyłanej dalej.

Filtrowanie kluczem

Funkcja „The Sorting Office” w programie „The Bat!” zapewnia bardzo sprawny system filtrowania, który nie tylko sortuje przychodzące, wychodzące, przeczytane, i odpowiedziane wiadomości do odpowiednich folderów, ale także pozwala automatycznie reagować i wysyłać odpowiedzi z szablonu niestandardowego, czy przesyłać lub przekierować do ustalonego adresata, drukować lub eksportować wiadomości. Program może też automatycznie wysyłać potwierdzenia odczytu, uruchamiać program zewnętrzny i wykonać wiele innych czynności. Po kilku minutach konfigurowania reguł sortowania można zapomnieć o przeciąganiu i upuszczaniu wiadomości z folderu do folderu. The Bat! może nawet uruchomić/ wejść na serwer listy dyskusyjnej, z pełną funkcjonalnością jako subskrybent.

Program The Bat! oferuje również przydatne sposoby wizualizacji. Istnieje funkcja Address History, który umożliwia zobaczyć całą historię wiadomości z jednego kontaktu w jednym miejscu, nawet jeśli wiadomości są rozproszone w wielu folderach i na różnych kontach pocztowych.

Wszystko w jednym miejscu

Kolejny element, który umożliwia poprawę wydajności to opcja subskrypcji kanałów RSS. Jedną z głównych zalet subskrybowania kanałów RSS przez klienta pocztowego jest znaczna oszczędność czasu, gdyż nie trzeba odwiedzać poszczególnych stron i for internetowych w poszukiwaniu interesujących użytkownika aktualizacji lub informacji.

W programie pocztowym The Bat! wszystkie wiadomości i posty są automatycznie pobierane, łączone i wyświetlane na jednej liście, w podobnym oknie jak zwykłe maile. Na tej liście wiadomości można zobaczyć nie tylko ich tytuły, ale również streszczenia, w taki sposób, że użytkownik szybko może znaleźć interesujące go treści. Można subskrybować nieograniczoną liczbę kanałów RSS i szybko otrzymywać ich aktualizacje, gdyż program automatycznie wyszukuje je w tle.

Zaletą czytnika RSS programu The Bat! jest możliwość przeglądania wiadomości w dowolnym momencie i zarządzanie nimi tak samo efektywnie jak mailami, czyli grupowanie ich, oflagowanie czy sortowanie według indywidualnych kryteriów. W przypadku utraty zainteresowania danym kanałem nie ma konieczności wchodzenia na daną stronę w Internecie, wystarczy usunąć folder z subskrybowanym kanałem lub wyłączyć aktualizację danego kanału we właściwościach folderu. Natomiast aby zapisać się do kanału RSS należy skopiować jego adres URL i dodać go do programu The Bat!autor: Robert Kamiński