Angielska rewolucja vs francuski czar

Jedynka
Piotr Grabka 11.06.2012
Lesław Ćmikiewicz
Lesław Ćmikiewicz , foto: Andrzej Szozda/PR

- Bez pauzującego Wayne’a Rooneya, siła ataku Anglików nie była zbyt duża, ale wystarczyła do remisu z Francuzami - powiedział Lesław Ćmikiewicz, ekspert Polskiego Radia od Euro 2012.

W pierwszym meczu grupy D Francja zremisowała w Doniecku z Anglią 1:1. Były reprezentant Polski Lesław Ćmikiewicz mówił w Jedynce, że wynik ten jest sukcesem drużyny angielskiej, która mimo niewielu okazji bramkowych zdołała wyrwać punkt faworyzowanemu rywalowi.

Przeczytaj relację z meczu Francja - Anglia >>>

- Francuzi chcą pozyskać serca kibiców, bo przecież na mundialu w RPA zawiedli całkowicie. Budują nową, bardzo młodą drużynę. Natomiast to, co w ciągu sześciu tygodni pracy zrobił Roy Hodgson (trener Anglii - przyp. red.), to prawdziwa rewolucja. Zrezygnował z jednego z najlepszych na świecie środkowych obrońców, Rio Ferdinanda - ocenia ekspert Polskiego Radia.

Lesław Ćmikiewicz był gościem "Studia Euro radiowej Jedynki". Prowadzący audycję Rafał Bała połączył się także z Robertem Skrzyńskim, który oglądał na żywo mecz Francja-Ukraina, jak również z korespondentami Polskiego Radia w Londynie i Paryżu, Adamem Dąbrowskim oraz Markiem Brzezińskim.

Zobacz serwis Polskiego Radia o Euro 2012 >>>

pg, polskieradio.pl, PR1

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!