Mecz Polska-Rosja: tak padały gole

PAP
Tomasz Jaremczak 13.06.2012
Jakub Błaszczykowski strzela gola
Jakub Błaszczykowski strzela gola, foto: PAP/EPA/RADEK PIETRUSZKA

Był gol z główki, ostre faule, podbramkowe przepychanki i całowanie orzełka na koszulce, po wyrównaniu rachunków przez Polaków. Zobacz zdjęcia z meczu Polska-Rosja.

Posłuchaj całej relacji z meczu Polska - Rosja >>>

Pierwszą groźną akcję biało-czerwoni stworzyli w siódmej minucie: po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Ludovica Obraniaka piłkę musnął Sebastian Boenisch, ale Wiaczesław Małafiejew nie dał się zaskoczyć.

Chwilę później ładny strzał z dystansu, tuż nad poprzeczką, oddał Robert Lewandowski.

W 18. minucie po koronkowej akcji biało-czerwonych bramkę zdobył Eugen Polanski, ale radość okazała się przedwczesna. Sędzia liniowy podniósł chorągiewkę na znak, że pomocnik reprezentacji Polski był na pozycji spalonej.

Rosjanie, wcześniej długo rozgrywający piłkę, przystąpili do śmielszych ataków dopiero w drugiej części pierwszej połowy. W 37. minucie Andriej Arszawin precyzyjnie dośrodkował z rzutu wolnego, a niepilnowany strzałem głową posłał piłkę przy słupku do bramki biało-czerwonych. W ostatnich sekundach przed przerwą Marcin Wasilewski uratował Polaków przed utratą drugiej bramki, przecinając groźne podanie Aleksandra Kierżakowa do Arszawina.

Gol
Gol Alana Dzagojewa

Obawy o kondycję podopiecznych Franciszka Smudy, której zabrakło im w meczu z Grekami, okazały się nieuzasadnione - Polacy po przerwie znów z zaatakowali. Tuż po wznowieniu gry niezłą okazję strzelecką miał Lewandowski. W 57. minucie Stadion Narodowy eksplodował - szybki kontratak biało-czerwonych zakończył precyzyjnym strzałem przy prawym słupku kapitan gospodarzy Jakub Błaszczykowski.

Posłuchaj wywiadu z Błaszczykowskim >>>

Gol!!!
Gol!!! Błaszczykowski pocałował orzełka

Tempo meczu nie spadało, ale obu drużynom coraz trudniej było wypracować dogodne okazje. Taką miał jeszcze Dzagojew w 68. minucie, ale znakomicie obronił Tytoń.

Jeszcze podczas odgrywania hymnów kibice rosyjscy rozwinęli wielką flagę, przedstawiającą wojownika z mieczem: "This is Russia". Wnoszenie takich symboli na stadion jest zabronione.

Nasza drużyna zagrała dobry mecz - podkreśla dziennikarz sportowy Polskiego Radia Tomasz Zimoch. Jego zdaniem, bramka Jakuba Błaszczykowskiego dodała skrzydeł polskiej drużynie, która uwierzyła, że z Rosją można wygrać.

Zobacz serwis Polskiego Radia o Euro 2012 >>>

PAP, tj

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!