"Polsce nie dali rady” , "Napadli na futbol”

IAR
Tomasz Jaremczak 13.06.2012
Interwencja policji po bójce pseudokibiców
Interwencja policji po bójce pseudokibiców, foto: PAP/ Andrzej Hrechorowicz

Starcia chuliganów w Warszawie przed Stadionem Narodowym, to temat numer jeden w rosyjskiej prasie. Sam mecz Polska - Rosja zszedł na drugi plan.

"Polsce nie dali rady” - tytułuje swój tekst rządowy dziennik "Rossijskaja Gazieta". W drugim artykule już mniej o sporcie, a więcej o zamieszkach wśród kibiców. "Napadli na futbol” - w tekście pod takim tytułem znalazły się krytyczne uwagi pod adresem pseudokibiców.

"Moskowskije Nowosti" już w tytule korespondencji z Warszawy sugerują, że "rosyjska ekipa wpadła w pułapkę”. Dziennik opisuje, że jeszcze kilka dni temu polscy kibice z uśmiechem fotografowali się na tle autobusu "Sbornej", a w noc po meczu tłem dla fotografii stała się policyjna armatka wodna. Gazeta wini za taki stan rzeczy Wszechrosyjski Związek Kibiców, który "przygotował potwornie genialną prowokację” i zorganizował w Warszawie "marsz fanatyków”.

Zobacz serwis Polskiego Radia na Euro 2012>>>

"Moskowskije Nowosti" obawiają się, że teraz w mieście, w którym rosyjska reprezentacja zagra jeszcze minimum 2 mecze, "wszyscy ją znienawidzą”. Dostało się też Rosyjskiemu Związkowi Piłki Nożnej za to, że nie posłuchał ostrzeżeń polskich służb. - Polacy od początku mówili, że dojdzie do prowokacji bo doskonale znają swoich chuliganów, ale nikt nie chciał ich słuchać - dodaje komentator dziennika.

Mistrzostwa Euro 2012 w Polskim Radiu>>>

IAR, tj


sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!