Polskie Radio
Section05
Jakub Błaszczykowski

Dawid Błaszczykowski: płyniemy w końcu na naszej łódce, ale na niespokojnym morzu

- Wisła Kraków dalej znajduje się w ciężkiej sytuacji, wciąż mamy milionowy dług i w tym momencie szykują się kolejne straty i musimy się bronić przed tym, co się dzieje (...) Jednak w końcu płyniemy na naszej łódce, ale na niespokojnym morzu - mówi Dawid Błaszczykowski w rozmowie z Kubą Nizińskim z Radia Kraków.  
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Ekstraklasa wisła kraków SPORT Jakub Błaszczykowski

PKO Ekstraklasa: Wisła Kraków ma nowego właściciela, Błaszczykowski na czele klubu

Występująca w piłkarskiej PKO Ekstraklasie Wisła Kraków ma nowych właścicieli. Prezesem klubu został Dawid Błaszczykowski, brat Jakuba, który jest współwłaścicielem. - Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Jakub Błaszczykowski, Tomasz Jażdzyński i Jarosław Królewski zdecydowali się na przejęcie akcji Wisły Kraków SA od Towarzystwa Sportowego, stając się głównymi akcjonariuszami klubu, wspólnie z kibicami, którzy zakupili akcje w kampanii crowdfundingowej - czytamy w komunikacie "Białej Gwiazdy".
Zobacz więcej na temat:  SPORT wisła kraków Ekstraklasa Piłka nożna Jakub Błaszczykowski

Premier: wierzę, że osiągniemy sukcesy w piłce nożnej

Mateusz Morawiecki i piłkarz Jakub Błaszczykowski zainaugurowali w Truskolasach (Śląskie) rządowy program finansowania budowy boisk piłkarskich. - Wierzę, że z Kubą, z takimi piłkarzami i z takim samozaparciem, taką dyscypliną, będziemy w stanie osiągnąć wielkie sukcesy w piłce nożnej. A wszystko to dla naszych dzieci, dla młodzieży; po to, żeby ich serca cieszyły się grą w piłkę nożną, a serca wszystkich Polaków cieszyły się z naszych zwycięstw - powiedział premier. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Jakub Błaszczykowski Piłka nożna śląskie SPORT

Błaszczykowski o Nagrodzie Fair Play: to docenienie kibiców

- Myślę, że ta nagroda jest zarazem docenieniem wszystkich kibiców Wisły Kraków, ale też całej społeczności w Polsce. Pierwszy etap się powiódł, jednak akcja ratowania jest jeszcze niezakończona i daleka droga do tego, aby ogłosić sukces i powiedzieć, że wszystko się udało, ale cały czas pracujemy. Najważniejsze, że zdajemy sobie sprawę, że czeka nas jeszcze bardzo dużo pracy - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Jakub Błaszczykowski, nagrodzony przez PKOl wyróżnieniem za "promocję wartości fair play".
Zobacz więcej na temat:  Jakub Błaszczykowski wisła kraków Piłka nożna SPORT

Błaszczykowski w Wiśle Kraków: to dla mnie wielki dzień

- Jest to dla mnie wielki dzień. Bardzo się cieszę, że będę miał przyjemność po raz kolejny założyć koszulkę Wisły Kraków - powiedział na piątkowej konferencji prasowej Jakub Błaszczykowski. Były kapitan reprezentacji Polski po 11,5 latach przerwy wrócił na Reymonta i prawdopodobnie zadebiutuje w wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Ekstraklasa Piłka nożna wisła kraków Jakub Błaszczykowski