Polskie Radio
Section05
Jakub Błaszczykowski

Boniek zdecydował za Nawałkę? Błaszczykowski wraca do głośnej zmiany

Jakub Błaszczykowski odniósł się po latach do sprawy, która zadziwiła opinię publiczną. Doświadczony skrzydłowy przestał być kapitanem reprezentacji Polski, a tym przywilejem został obdarzony Robert Lewandowski. - To była decyzja prezesa, a nie trenera - stwierdził w rozmowie z Mateuszem Borkiem w "Kanale Sportowym".
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Jakub Błaszczykowski Zbigniew Boniek Adam Nawałka

TYLKO U NAS "Jak to wszystko szybko minęło". Błaszczykowski wyróżniony

Jakub Błaszczykowski w sobotę podczas Gali Mistrzów Sportu został wyróżniony "Superczempionem" za całokształt kariery, gdzie nagrodzono najlepszych polskich sportowców za ich osiągnięcia w 2023 roku. - Myślę, że to docenienie całokształtu kariery i wszystkiego, co człowiek w swojej karierze zrobił - powiedział w rozmowie z Tomaszem Kowalczykiem z radiowej Jedynki.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Jakub Błaszczykowski

Ten rywal nam "nie leży". Bilans z Czechami do poprawy

Reprezentacja Polski kończy eliminacje do Euro 2024 meczem z Czechami. W historycznym zestawieniu spotkań z czeskimi sąsiadami nie było jeszcze remisu, mimo to bilans obu zespołów jest bardzo podobny.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Robert Lewandowski reprezentacja Czech Antoni Piechniczek Jerzy Brzęczek Adam Nawałka Franciszek Smuda paweł brożek euzebiusz smolarek Arkadiusz Milik kamil grosicki Jakub Błaszczykowski łukasz piszczek

Jakub Błaszczykowski otrzyma państwowe odznaczenie za zasługi dla polskiego sportu

Jakub Błaszczykowski, który w czwartek 20 lipca ogłosił zakończenie kariery, zostanie uhonorowany za szczególne zasługi dla polskiego sportu. Jak poinformował Rafał Miżejewski z Radia Zet, piłkarz otrzyma odznaczenie państwowe od Kamila Bortniczuka, ministra sportu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jakub Błaszczykowski Piłka nożna ministerstwo sportu SPORT reprezentacja Polski futbol wisła kraków

Legenda polskiej piłki schodzi ze sceny. Jakub Błaszczykowski kończy karierę

Jakub Błaszczykowski poinformował w mediach społecznościowych, że zdecydował się zakończyć piłkarską karierę. 109-krotny reprezentant Polski w czerwcu rozegrał ostatni oficjalny mecz, którym był sparing Polska - Niemcy w Warszawie. Wisła Kraków zapowiedziała natomiast oficjalne pożegnanie niezwykle zasłużonego dla polskiej piłki nożnej zawodnika.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Jakub Błaszczykowski wisła kraków 1. liga

KOMENTARZ Niemcy pokonani. Polski optymizm przed el. Euro 2024

Kiedy popatrzymy z perspektywy czasu, nawet tych trzech dni, w głowach pozostaje wynik. Polska 1 - Niemcy 0. Na kartach historii dopiero drugie zwycięstwo z Niemcami, serce się cieszy. Oczy, które widziały sposób tej wygranej, każą spojrzeć bardziej krytycznie. Tomasz Kowalczyk podsumowuje ostatnie piłkarskie wydarzenia w Europie.
Zobacz więcej na temat:  SPORT komentarz piłkarski Piłka nożna reprezentacja Polski Liga Narodów Jakub Błaszczykowski KOMENTARZ

"Więcej niż piłkarz". Premier Morawiecki podziękował Jakubowi Błaszczykowskiemu za grę w reprezentacji

"Kapitan, lider, legenda. Więcej niż piłkarz. Kuba Błaszczykowski będzie na pewno tęsknić za reprezentacją - ale to przede wszystkim reprezentacja będzie tęsknić za nim. Kuba, dziękujemy za wszystko! #Kuba16" - napisał w piątek na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski reprezentacja Niemiec Jakub Błaszczykowski Mateusz Morawiecki premier

TYLKO U NAS Pożegnanie legendy. Błaszczykowski uhonorowany

Mecz Polski z Niemcami był ostatnim spotkaniem w biało-czerwonych barwach dla Jakuba Błaszczykowskiego. - Wszystko jest gotowe. Szykujemy się na bardzo ważny mecz, mimo że jest to spotkanie towarzyskie - przyznał sekretarz generalny PZPN Łukasz Wachowski w rozmowie z Tomaszem Kowalczykiem z Radiowej Jedynki.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Euro 2024 reprezentacja Niemiec Jakub Błaszczykowski

Błaszczykowski pobije rekord. Wystarczy minuta z Niemcami

Jakub Błaszczykowski pożegna się z reprezentacją Polski piątkowym meczem towarzyskim w Warszawie. Jeśli skrzydłowy zagra w Warszawie choć minutę, pobije rekord legendarnego Włodzimierza Lubańskiego pod względem najdłuższego stażu w kadrze. Od momentu jego debiutu w drużynie narodowej minęło już ponad 17 lat.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski reprezentacja Niemiec Jakub Błaszczykowski Włodzimierz Lubański

Ile zagra Błaszczykowski? Zaskakująca decyzja Santosa

W czwartek odbyła się konferencja prasowa przed towarzyskim spotkaniem reprezentacji Polski z Niemcami na PGE Narodowym w Warszawie. Fernando Santos odniósł się do czasu, jaki Jakub Błaszczykowski spędzi na murawie podczas swojego ostatniego meczu w biało-czerwonych barwach. - Jaka będzie jego jutrzejsza kondycja, taki będzie jego udział w grze - podkreślił Portugalczyk.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Euro 2024 reprezentacja Niemiec Jakub Błaszczykowski Fernando Santos