Tomasz Zimoch typuje półfinalistów Euro 2012 (wideo)

polskieradio.pl
Piotr Grabka 21.06.2012
Tomasz Zimoch
Tomasz Zimoch, foto: Polskie Radio


- Ćwierćfinał to jądro każdego turnieju. Tu trzeba wyłonić zwycięzców w każdym meczu – mówi dziennikarz radiowej Jedynki.

Tak komentuje Tomasz Zimoch >>>

Dziś w Warszawie Czechy zagrają z Portugalią. Tomasz Zimoch za faworyta uznaje zespół z Półwyspu Iberyjskiego. - Z każdym dniem turnieju Portugalczycy byli coraz lepsi. Z Czechami może być jednak trudno, bo cóż mają oni do stracenia… - zastanawia się znany komentator.

W kolejnym ćwierćfinale Niemcy zmierzą się w Gdańsku z Grecją. Znakomita większość ekspertów typuje zwycięstwo naszych zachodnich sąsiadów. Opinię tę podziela Tomasz Zimoch, ale też przypomina: - Grecy to taki zespół, który potrafi uprzykrzyć życie na boisku każdemu rywalowi.

W sobotę w Doniecku Hiszpania zagra z Francją. - Trudny mecz. Hiszpanie są faworytem, ale Francuzi mogą sprawić niespodziankę - ocenia dziennikarz radiowej Jedynki.

W podobnym tonie Tomasz Zimoch wypowiada się o ostatnim ćwierćfinale, który rozegrany zostanie w Kijowie między Anglią a Włochami. - Anglicy to zespół pokiereszowany i niedoceniany, skazywany na porażkę nawet przez własnych kibiców. Prezentuje się jednak zaskakująco dobrze. Podobnie jest z Włochami. Oni również rozpoczynali turniej mocno poobijani. Być może jednak pobyt w Wieliczce im służy i to solne powietrze sprawia, że spisują się tak dobrze...

- W żadnym z tych spotkań nie ma zdecydowanego faworyta. Gdybym jednak miał typować, to wskazałbym Niemcy, Portugalię, Hiszpanię i Anglię. Ale może być też zupełnie odwrotnie - puentuje znany komentator.

>>> Zobacz serwis Polskiego Radia o Euro 2012

pg

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!