Francja-Hiszpania: "po jednej stronie był zespół, po drugiej indywidualności"

Jedynka
Piotr Grabka 23.06.2012
Xabi Alonso fetuje gola z Santi Cazorla
Xabi Alonso fetuje gola z Santi Cazorla, foto: PAP/EPA/ROBERT GHEMENT

- Francuzi skrócili pole gry. Atakowali Hiszpanów już na ich połowie i Hiszpanie mieli moment słabej gry, ale sam Ribery nie wygra meczu – mówił w Jedynce Lesław Ćmikiewicz, ekspert Polskiego Radia od Euro 2012.

Zobacz relację z meczu Hiszpania - Francja >>>

W Doniecku w trzecim meczu ćwierćfinałowym Euro 2012 Hiszpania pokonała Francję 2:0. Lesław Ćmikiewicz dziwił się decyzjom obu trenerom. Jego zdaniem Laurent Blanc popełnił błąd trzymając Samiego Nasriego na ławce rezerwowych aż do 65. minuty.

Były reprezentant Polski kwestionował także słuszność wyborów Vincente del Bosque. - Zmienił Iniestę w trudnym momencie gry, gdy było tylko 1:0 dla Hiszpanii. Również i druga zmiana, gdy za Fabregasa wszedł Torres. On nic nie wniósł do drużyny. Według mnie powinien grać Llorente – mówił w "Studiu Euro radiowej Jedynki”.

Prowadzący audycję Rafał Bała połączył się także z korespondentami Polskiego Radia w Barcelonie i Paryżu – Ewą Wysocką i Markiem Brzezińskim.