Kijowska Strefa Kibiców będzie pękać w szwach

IAR
Aneta Hołówek 25.06.2012
Strefa Kibica w Kijowie
Strefa Kibica w Kijowie, foto: PAP/EPA/Andrew Kravchenko

Organizatorzy Euro na Ukrainie liczą na to, że w czasie finału Euro 2012 w Kijowie będzie się bawić około 200 tysięcy osób.

>>> Zobacz serwis Polskiego Radia o Euro 2012

Stołeczna strefa kibica położona jest na placu Niepodległości i głównej ulicy Kijowa - Chreszczatyku. Jej długość wynosi niemal 700 metrów, teraz została przedłużona o kolejne 200. Postawiono także nowy ekran. Dotąd w strefie jednocześnie mogło przebywać 70 tysięcy osób. W czasie finału liczba ma być zwiększona do 90 tysięcy.
Gdy zapowiadano powiększenie strefy, pojawiły się zarzuty, że władze zlikwidują położone w pobliżu miasteczko namiotowe zwolenników Julii Tymoszenko. Tak się jednak nie stało - podkreślił przedstawiciel stołecznego ratusza Anatolij Hołubczenko. Teraz plakaty polityczne sąsiadują przez płot z namiotami sponsorów Euro 2012. Nie ma żadnych konfliktów między władzami miasta a tymi osobami.
Organizatorzy liczą na to, że w czasie finału Euro 2012 w centrum miasta będzie się bawić około 200 tysięcy osób.
Tymczasem na ostatnie dni Euro 2012 ukraińscy synoptycy prognozują deszcze. Pocieszeniem może być jedynie to, że będą one padać w ciągu dnia, jeszcze przed początkiem meczów. Raczej zatem nie powtórzy się sytuacja z 15 czerwca, kiedy to w Doniecku z powodu burzy trzeba było przerwać na godzinę mecz Ukraina - Francja.

IAR, ah

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!