Półfinał: Hiszpania - Portugalia czy Real Madryt - FC Barcelona?

Trójka
Agnieszka Gierczak 26.06.2012
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo, foto: PAP/DPA

Hiszpania kontra Portugalia czy może jednak Barcelona kontra Real? Śledząc portugalskie i hiszpańskie media można odnieść wrażenie, że środowy mecz będzie starciem dwóch klubów, a nie reprezentacji.

Czy grający w Realu: Ramos, Alonso i Casillas nie potraktują przypadkiem ulgowo Cristiano Ronaldo, który jest gwiazdą Królewskich? Tak sugerują niektóre media, ale nie można mieć przecież wątpliwości, że reprezentacja to nie klub, a piłkarze marzą teraz tylko o obronie tytułów mistrzów Europy. Mimo wszystko psychoza z tym związana niektórym wyraźnie się udziela i zamierzają dokładnie przyglądać się pojedynkom właśnie tych piłkarzy. Warto dodać, że w półfinałach gra aż 7 piłkarzy Barcelony – wszyscy w reprezentacji Hiszpanii oraz aż 10 z Realu Madryt – 5 reprezentacji Hiszpanii, 3 Portugalii i 2 Niemiec.

Rewelacyjnie zapowiada się także inny pojedynek Ronaldo - Gerrard Pique. Wysoki brodacz grający na środku obrony niezwykle skutecznie od lat powstrzymuje wymuskanego Portugalczyka. Jak skrupulatnie wyliczono, będzie to ich 16. mecz przeciwko sobie w ostatnich 3 latach. W ich trakcie, gdy Pique był odpowiedzialny za powstrzymywanie Ronaldo, tamten strzelił tylko jednego gola i to w dodatku karnego. Tylko jedną bramkę straciła tez na tych mistrzostwach cała Hiszpania, co oznacza, że gra niezwykle skutecznie w obronie i to zazwyczaj stosując pressing na całym boisku.

Na wejścia z półfinału Euro 2012 w Doniecku zapraszam do Trójki w środę o godz. 20.45.

Michał Gąsiorowski

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!