Eusebio wyszedł z poznańskiego szpitala

PAP
Piotr Grabka 27.06.2012
Eusebio
Eusebio , foto: Benfica Lizbona

Były portugalski gwiazdor trafił do Szpitala Miejskiego w Poznaniu z podejrzeniem zawału serca w nocy z soboty na niedzielę. Jego stan nie był jednak aż tak poważny i w środę wrócił do swej ojczyzny.

- Postęp w rekonwalescencji oraz stan zdrowia pacjenta w ocenie lekarzy pozwalał na jego wypisanie ze szpitala. Po opuszczeniu placówki odleciał samolotem do Portugalii – powiedział rzecznik Miejsko-Wojewódzkiego Sztabu Operacyjnego w Poznaniu Tomasz Stube.
70-letni Eusebio poczuł się źle w sobotnie popołudnie w centrum pobytowym reprezentacji Portugalii w Opalenicy i został przewieziony do szpitala w Nowym Tomyślu (ok. 25 km od Opalenicy). Następnie przetransportowano go śmigłowcem do Szpitala Miejskiego w Poznaniu przy ul. Szwajcarskiej, który zabezpiecza opiekę medyczną dla kibiców i gości Euro 2012.
Do szpitala w Poznaniu trafił z podejrzeniem zawału serca. Po wykonaniu badań koronarografii okazało się, że zawału nie było. Organizm Eusebio był wyeksploatowany w związku podróżami i emocjami sportowymi. Były piłkarz cierpi też na przewlekłe schorzenia kardiologiczne.
Legenda portugalskiego futbolu pod koniec ubiegłego roku, z powodu kłopotów z sercem, był przez kilka dni hospitalizowany.
Eusebio to jeden z najbardziej utytułowanych piłkarzy w historii swojego kraju. Był brązowym medalistą mistrzostw świata w 1966 roku, podczas których został królem strzelców (9 bramek). Zdobył "Złotą Piłkę" dla najlepszego zawodnika Europy w plebiscycie "France Football" w 1965 roku. W reprezentacji wystąpił w 64 meczach, zdobywając 41 goli. Dziesięciokrotnie z Benficą Lizbona sięgnął po tytuł mistrza Portugalii.

pg

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!