"Nie będzie żadnego marszu, tylko dojście na stadion"

Jedynka
Gabriela Skonieczna 12.06.2012
Przedstawiciele kibiców rosyjskich i polskich wspólnie złożyli wiązankę i splecione szaliki pod pomnikiem na Cmentarzu Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich w Warszawie
Przedstawiciele kibiców rosyjskich i polskich wspólnie złożyli wiązankę i splecione szaliki pod pomnikiem na Cmentarzu Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich w Warszawie, foto: PAP/Tomasz Gzell

Tak o przemarszu rosyjskich kibiców mówi Władimir Kirianow, korespondent rosyjski w Polsce, podczas gdy wszyscy martwią się o bezpieczeństwo.

O tym, że będzie bezpiecznie i spokojnie zapewniają warszawski ratusz i policja. Według nich kibice chcą muzyką i śpiewem uczcić wtorkowe piłkarskie święto. O niekonfliktowym przebiegu przemarszu przekonany jest też Kirianow, według którego niepokoje pojawią się tylko wtedy, gdy rosyjscy kibice zostaną sprowokowani, bo sama inicjatywa ma - w jego ocenie - tylko sportowy charakter.

O politycznym wydźwięku marszu Rosjan przekonani są za to politycy Leszek Miller (SLD) i Mariusz Błaszczak, choć ta konstatacja prowadzi ich do wyciągnięcia zupełnie innych wniosków.

gs

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!