"Nie zachęcamy do noszenia sierpa i młota"

IAR
Tomasz Owsiński 12.06.2012
Rosyjscy kibice
Rosyjscy kibice, foto: PAP/Maciej Kulczyński

- Jeżeli jakieś pojedyńcze osoby użyją symboliki związanej z reprezentacją Związku Radzieckiego, to będzie ich osobisty wybór. Natomiast jako całość będziemy używać wyłącznie symboliki rosyjskiej - mówi szef rosyjskich kibiców Aleksander Szprygin.

Gość "Sygnałów dnia" w Jedynce odniósł się do marszu 10 tys. rosyjskich kibiców, którzy planują przejść na Stadion ze stacji PKP Warszawa Powiśle. - Przede wszystkim my nazywamy to przejściem lub pochodem, a nie przemarszem, bo przemarsz kojarzy się z wojskiem, a my jesteśmy nastawieni pokojowo. Nie chcemy żeby to przejście miało jakiekolwiek zabarwienie polityczne, chodzi o sport, o piłkę nożną o wsparcie rosyjskiej drużyny, to jedyny nasz cel - powiedział Szprygin.

>>>Przeczytaj całą rozmowę

Szparygin zaznaczył, że Rosyjska Unia Kibiców nie chce upolityczniać przejścia na stadion. - Poprosiliśmy naszych kibiców żeby założyli czerwone koszulki, takie w jakich zagra nasza drużyna. W żadnym wypadku nie zachęcamy do wykorzystania symboliki związanej z reprezentacją Związku Radzieckiego. Jeżeli jakieś pojedyńcze osoby użyją tej symboliki, to będzie ich osobisty wybór. Natomiast jako całość będziemy używać wyłącznie symboliki rosyjskiej - dodał.

Rozmawiał Krzysztof Renik.

Mistrzostwa Euro 2012 w Polskim Radiu>>>

Zobacz serwis Polskiego Radia na Euro 2012>>>

to

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!