Krakowski maestro wozi Anglików

polskieradio.pl
Artur Jaryczewski 14.06.2012
Krakowski maestro wozi Anglików
foto: Paweł Pawlica/ Polskie Radio

Zygmunt Kukla, kompozytor, dyrygent, w wolnych chwilach jest kierowcą autokaru. Tym razem przypadło mu kierować autobusem, którym poruszają się angielscy piłkarze.

Kukla wozi Anglików na lotnisko oraz treningi. Był również w Oświęcimiu. Jak zauważa, piłkarze zawsze skoncentrowani wsiadają do autobusu tylnymi drzwiami, a przodem - sztab szkoleniowy. - Wielka sprawa, bo to są wielcy piłkarze, to są artyści, a ja lubię mieć do czynienia z artystami i to jest coś bardzo ekscytującego. Ta reprezentacja nie miała jakoś ostatnio szczęścia, ale mam nadzieję, że tym razem będą mistrzem Europy - podkreśla.
O Zygmuncie Kukli rozpisywały się już brytyjskie gazety. "The Sun" i "Daily Mail" stwierdziły, że "polski dyrygent poprowadzi angielską drużynę do zwycięstwa". Kompozytor-kierowca sam jest fanem angielskiej piłki. Od osiemnastu lat odrywa się raz na jakiś czas od pracy w salach koncertowych i siada za kółkiem. Podczas jazdy nie dobiera specjalnego repertuaru dla zawodników.

Maestro przygotował jednak niespodziankę dla podopiecznych Roy’a Hodgsona - jeśli chcesz dowiedzieć się jaką - posłuchaj całej rozmowy Pawła Pawlicy z Zygmuntem Kuklą.

Zobacz nasz serwis o Euro 2012>>>

aj

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!