Polacy mogą w Londynie rozmienić "dychę"

PAP
Aneta Hołówek 11.08.2012
Polska kajakarka Marta Walczykiewicz
Polska kajakarka Marta Walczykiewicz, foto: PAP/Adam Ciereszko

Z igrzysk w Pekinie reprezentanci Polski przywieźli dziesięć medali. W Londynie mają jeszcze szansę na poprawienie tego dorobku. W sobotę o olimpijskie podium walczyć będzie m.in. kajakarka Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz) w K1 na 200 m.

Do rywalizacji przystąpi o godz. 11.14. Trzykrotna wicemistrzyni świata (2009, 2010, 2011) była w piątek druga w swojej serii i uzyskała piąty wynik półfinałów.
Zaledwie o dziewiąte miejsce w tej samej konkurencji będzie się ubiegał Piotr Siemionowski z Zawiszy Bydgoszcz (godz. 10.30). Złoty medalista ubiegłorocznych mistrzostw świata i Europy uchodził za faworyta, ale w półfinale uzyskał dopiero 11. rezultat.
Ostatni w karierze start w igrzyskach czeka Joannę Mitrosz (UKS Jantar Gdynia) w wieloboju gimnastyki artystycznej. Dla niespełna 24-letniej zawodniczki udział w finale to życiowy sukces. Cztery lata temu w Pekinie była 16. W stolicy Wielkiej Brytanii nie zgłasza aspiracji do konkretnej lokaty w finałowej rywalizacji, która rozpocznie się o godz. 14.30.
- To jest sport i wszystko może się zdarzyć. Do występu z każdym z czterech przyborów chcę przystąpić maksymalnie skoncentrowana i wykonać program bardzo czysto, by sędziowie nie mogli mi czegoś zarzucić. Wtedy będę mogła oczekiwać dobrych not - podkreśliła.
Nadzieją medalową w sobotę miała być w wyścigu kobiet w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska. 21 lipca podczas zgrupowania we włoskim Livigno doznała jednak ciężkiej kontuzji stawu skokowego, która wykluczyła ją ze startu w igrzyskach. Wicemistrzynię z Pekinu zastąpiła w składzie Paula Gorycka (4F e-vive Racing Team), która o godz. 13.30 wystartuje wraz z Aleksandrą Dawidowicz (CCC Polkowice) w gronie 30 uczestniczek wyścigu.
Jako pierwszy z ekipy biało-czerwonych, o godz. 9.45, zaprezentuje się w sobotę w pięcioboju nowoczesnym Szymon Staszkiewicz (ZKS Drzonków Zielona Góra). Początek ostatniej z konkurencji (kombinacja) zaplanowano zaś na 19.45.
Z grona polskich lekkoatletów wystąpią w sobotę jedynie chodziarze. Na dystansie 50 km (godz. 10) Łukasz Nowak (AZS Poznań), Rafał Sikora (AZS AWF Kraków) i Rafał Fedaczyński (AZS AWF Katowice), a na 20 km (godz. 18) - Paulina Buziak (OTG Sokół Mielec), Agnieszka Dygacz (UKS Technik Radom) i Agnieszka Szwarnóg (AZS AWF Kraków).

Londyn 2012 - serwis specjalny >>>

ah

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!