Polskie Radio
Section05
Kalisz

Elwira Fibiger o niezwykłych twórcach fortepianów "Arnold Fibiger"

- Największą miłością, która jest we mnie, otacza mnie wspaniałym kokonem - jest fortepian i muzyka. Dziękuję moim przodkom za to, że postrzegam muzykę jako coś najcudowniejszego w życiu - mówiła w "Rozmowach na lato" artystka, projektantka Elwira Fibiger. Nasza rozmówczyni jest potomkiem rodziny twórców kaliskiej fabryki fortepianów "Arnold Fibiger", którą w 1878 roku założył Gustaw Arnold Fibiger.
Zobacz więcej na temat:  fortepian literatura Dwójka Paweł Siwek Kalisz fabryka muzyka klasyczna

62. Kaliskie Spotkania Teatralne. Aktorzy polskich scen zawalczą o nagrody

- Tegoroczny festiwal jest nieco nietypowy, zaczęliśmy go w minioną sobotę spektaklem, którego nie byliśmy w stanie bez znacznych strat artystycznych przenieść do Kalisza, dlatego nasi widzowie autokarami udali się do Teatru im. Słowackiego w Krakowie, gdzie zobaczyliśmy "Dziady" w reżyserii Mai Kleczewskiej - mówił w Dwójce Bartosz Zaczykiewicz, dyrektor artystyczny Kaliskich Spotkań Teatralnych.
Zobacz więcej na temat:  spektakl Kalisz Dwójka Paweł Siwek aktorstwo TEATR KULTURA

Antysemicki marsz w Kaliszu. Posłowie domagają się postawienia sprawców przed sądem

Sejmowa Komisja Mniejszości Narodowych i Etnicznych wyraziła głębokie zaniepokojenie wydarzeniami, które miały miejsce w Kaliszu 11 listopada 2021 roku. Tym samym potępiła antysemickie zajścia i zaapelowała "aby służby niezwłocznie doprowadziły do postawienia przed sądem organizatorów i sprawców tych haniebnych zachowań". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki regiony Kalisz Sejm sądownictwo antysemityzm