Polskie Radio
Section05
Kalisz

Włodek Pawlik i "Night in Calisia". Koncert 10 lat po Grammy Awards

- Byłem zszokowany już samym faktem, że zostałem nominowany. To było w grudniu rano - zima, Warszawa, śnieg. Zadzwonił do mnie krytyk muzyczny wtedy pracujący dla Rzeczpospolitej Marek Dusza i mówi, że jestem nominowany do Grammy. Myślałem, że śnię - mówił w Dwójce Włodek Pawlik. Właśnie mija 10 lat, odkąd jego płyta "Night in Calisia" otrzymała prestiżową amerykańską nagrodę.
Zobacz więcej na temat:  Włodek Pawlik Grammy Awards Jazz Jakub Kukla Dwójka Randy Brecker płyta Podlasie

Czyste bestialstwo. Ktoś pobił kilkutygodniowe szczenięta, dwa z nich nie żyją. Opublikowano dramatyczny apel

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Kaliszu zamieściło zdjęcia i apel z prośbą o pomoc w ustaleniu sprawcy pobicia czterech szczeniaków. Dwa z nich nie żyją. "Chcemy, żeby ktoś, kto bił te pieski i kto jest odpowiedzialny za śmierć dwóch z nich, został ukarany. Prosimy osoby, które widziały zwierzęta wcześniej lub wiedzą skąd pochodzą i do kogo należały, o pilny kontakt z naszym biurem" - brzmi treść apelu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo regiony piec wielkopolskie

Premier: Tusk tylko raz powiedział w życiu prawdę, jak podawał numer konta do Brukseli, żeby mu przelewali pieniądze

- Czego się spodziewać po ludziach, którzy rzucają zaszczytną funkcję premiera, służbę publiczną, i jadą do Brukseli pracować za wielką kasę? - pytał w środę w Kaliszu premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że według niektórych, choć Donald Tusk wyjechał z Brukseli, to wciąż bierze stamtąd pieniądze.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki premier Prawo i Sprawiedliwość Donald Tusk Platforma Obywatelska

Premier Morawiecki: Tusk ma obiecane stanowisko w UE za wprowadzenie do Polski migrantów

Premier Mateusz Morawiecki powiedział podczas spotkania z mieszkańcami Kalisza, że celem Donalda Tuska jest wprowadzenie milionów migrantów do Polski. Szef rządu podkreślił, że jeśli Koalicja Obywatelska wygra wybory, to Donald Tusk otrzyma stanowisko w Unii Europejskiej, pod warunkiem pozwolenia na wpuszczenie do Polski migrantów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka premier Mateusz Morawiecki Donald Tusk wojsko Wojsko Polskie

"Nie zostałam zaproszona". Kłótnie Platformy Obywatelskiej w Kaliszu i wybiórcza prezentacja kandydatów do Sejmu

Dziś Platforma Obywatelska rozpoczęła swoją kampanię wyborczą w Kaliszu. Na konferencji prasowej nie pojawił się poseł Mariusz Witczak, który w wyborach startuje z siódmego miejsca na liście. Nieobecna była także Karolina Pawliczak, która o mandat powalczy z drugiego miejsca. Zabrakło również "jedynki" na liście w Kaliszu - posła Jarosława Urbaniaka.
Zobacz więcej na temat:  wybory w Polsce opozycja Platforma Obywatelska POLSKA polityka

Niepokojące doniesienia o seksualizacji dzieci w kaliskich żłobkach i przedszkolach. Jest reakcja urzędników

Radny PiS z Kalisza skierował do miasta zapytanie, czy dzieci chronione są przed seksualizacją. Naczelnik wydziału edukacji odpowiedziała, że podopiecznym kaliskich żłobków, przedszkoli i szkół nic nie grozi. - Dyrektorzy wiedzą, co mają robić w przypadku niepokojących podejrzeń - powiedziała w środę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo szkoła edukacja dzieci polityka