Gwiazdy igrzysk przenoszą się z Londynu do Warszawy

polskieradio.pl
Aneta Hołówek 13.08.2012

Najlepsi lekkoatleci świata, medaliści igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy wezmą udział w III Memoriale Kamili Skolimowskiej, który odbędzie się na stadionie KS "Orzeł" przy ul. Podskarbińskiej.

Podczas imprezy zobaczymy takie gwiazdy lekkoatletyki, jak: najlepszego dyskobola w historii Virgilijusa Alekna, mistrza olimpijskiego z Londynu Tomasza Majewskiego, mistrza Europy w rzucie dyskiem Piotra Małachowskiego, mistrza Europy w biegu na 800 m Marcina Lewandowskiego, mistrza świata w skoku o tyczce Pawła Wojciechowskiego oraz Oscara Pistoriusa z RPA, pierwszego niepełnosprawnego lekkoatletę, który wystartował na Igrzyskach Olimpijskich.

Szczególnie interesująco zapowiada się konkurs w rzucie młotem, dyscyplinie tak bliskiej zmarłej w 2009 r. Kamili Skolimowskiej. A wystąpią w niej m.in.: Anita Włodarczyk (mistrzyni świata z Berlina w 2009 r., obecna wicemistrzyni olimpijska) oraz Tatiana Łysenko z Rosji (mistrzyni świata z Daegu w 2011 r., obecna mistrzyni olimpijska).

Podobnie silna obsada będzie w konkursie mężczyzn, gdzie zobaczymy m.in. srebrnego medalistę z Londynu Słoweńca Primoza Kozmusa, a także najlepszych polskich młociarzy: Szymona Ziółkowskiego oraz Pawła Fajdka.

Londyn 2012 - serwis specjalny >>>

ah

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!