Włosi zachwyceni grą Polaków. "Trzeba było cudu"

Martin Ruszkiewicz 30.07.2012
Włoch Emanuele Birarelli po nieudanym odbiorze w meczu Polska - Włochy
Włoch Emanuele Birarelli po nieudanym odbiorze w meczu Polska - Włochy, foto: PAP/EPA/Lindsey Parnaby

Włoskie media nie mają wątpliwości: polscy siatkarze odnieśli zasłużone zwycięstwo nad Włochami w pierwszym meczu olimpijskiego turnieju.

Polscy siatkarze wygrali w Londynie 3:1 (21:25, 25:20, 25:23, 25:14) z wicemistrzami Europy Włochami. Był to ich pierwszy mecz w grupie A olimpijskiego turnieju.

Zobacz relację z meczu siatkówki Polska - Włochy >>>

Włoskim komentatorom najbardziej podobał się gracz, który je przypieczętował, czyli Bartosz Kurek.

"A zaczęło się tam dobrze..." - podkreślają rozgoryczeni Włosi. Wygranie pierwszego seta okazało się jednak złudne. Kiedy w czwartym secie Polacy prowadzili 20 do 9, włoski sprawozdawca zapewniał telewidzów, że się nie przesłyszeli. I cudu trzeba, dodał, by odmienić wynik tego spotkania. Włoskich siatkarzy nie było jednak na boisku, dali za wygraną i chcieli, żeby ta kompromitacja skończyła się jak najszybciej.

Zwycięstwo Polaków było więc zasłużone i przynosiło im zaszczyt. Co do włoskiej reprezentacji, to musi ona szybko się odrodzić, bo przyjechała do Londynu najwyraźniej nieprzygotowana.