Bradley Wiggins z siódmym medalem

Marcin Nowak 01.08.2012
Bradley Wiggins
Bradley Wiggins, foto: PAP/EPA/CHRISTOPHE KARABA

Brytyjczyk Bradley Wiggins został w Londynie mistrzem olimpijskim w jeździe indywidualnej na czas. Maciej Bodnar zajął 25. miejsce.

To już siódmy medal igrzysk w kolekcji 32-letniego sportowca, ale pierwszy w rywalizacji szosowej. Wszystkie dotyczasowe zdobył w kolarstwie torowym.

Maciej Bodnar zajął 25. miejsce. Do zwycięzcy, Brytyjczyka Bradleya Wigginsa stracił 5.10 min. Sklasyfikowano 37 zawodników.
Wyścigu ze startu wspólnego w czasie igrzysk w stolicy Wielkiej Brytanii Wiggins nie może zaliczyć do udanych, bowiem zajął w nim dopiero 103. miejsce.
Rywalizując na torze 32-letni obecnie kolarz został trzykrotnym złotym medalistą olimpijskim i sześciokrotnym mistrzem świata. Startować na szosie zaczął z powodzeniem po igrzyskach w Pekinie. Jego największym sukcesem w tej specjalności jest triumf w tegorocznej edycji Tour de France. W marcu wygrał także wyścig Paryż-Nicea, w kwietniu Tour de Romandie, a w czerwcu Criterium du Dauphine.