Polskie Radio
Section05
kolarstwo szosowe

TYLKO U NAS Katarzyna Niewiadoma zapowiada: celem na przyszły rok jest olimpijski medal i wygranie Tour de France

Wygrała po czteroletniej przerwie i od razu zdobyła wymarzoną tęczową koszulkę mistrzyni świata. Na razie w kolarstwie gravelowym (czyli szutrowym), lecz to wygrana bardzo rozbudzająca apetyt. W rozmowie z Andrzejem Grabowskim Katarzyna Niewiadoma zapowiada: celem na przyszły rok jest olimpijski medal i wygranie Tour de France.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Kolarstwo kolarstwo szosowe

Jeden Polak na igrzyskach. Złe wieści dla fanów kolarstwa

Wygląda na to, że polscy kibice nie będą mogli liczyć na medal naszego kolarza w wyścigu ze startu wspólnego na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich. Wiadomo już, że nasz kraj będzie mógł wystawić tylko jednego zawodnika w rywalizacji w Paryżu, co bardzo mocno utrudni rywalizację o najwyższe cele.
Zobacz więcej na temat:  SPORT kolarstwo szosowe Kolarstwo Paryż 2024 igrzyska olimpijskie Michał Kwiatkowski Rafał Majka

Vuelta a Espana: Primoz Roglić najszybszy na 17. etapie wyścigu

Słoweniec Primoz Roglić (Jumbo-Visma) triumfował na 17. etapie wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana z Ribadeselli do Altu de L'Angliru (124,4 km). Czerwoną koszulkę lidera zachował jego partner z grupy Amerykanin Sepp Kuss. Drugie miejsce zajął kolejny kolarz Jumbo-Visma, Duńczyk Jonas Vingegaard, który finałowe kilometry jechał na kole Roglicia. Słoweniec odniósł 79. zwyciestwo z zawodowej karierze.
Zobacz więcej na temat:  SPORT kolarstwo szosowe Kolarstwo Vuelta a Espana Primoz Roglić