Polskie Radio
Section05
kolarstwo szosowe

TYLKO U NAS Tour de France: Lech Piasecki, jedyny polski lider "Wielkiej Pętli"

1 oraz 2 lipca 1987 roku w Berlinie Zachodnim odbył się prolog i pierwszy etap wyścigu Tour de France. W żadnym z nich Lech Piasecki nie wygrał. Po podsumowaniu wyników obu tych startów został jednak liderem. Po raz pierwszy i jedyny w historii, polski kolarz przywdział żółtą koszulkę lidera jednego z najsłynniejszych wyścigów kolarskich. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Kolarstwo kolarstwo szosowe

TYLKO U NAS Kolarze wracają na trasy. Majka kreśli cel: będzie Giro d’Italia i Tour de Pologne

Rafał Majka od kilku dni przebywa w Austrii na pierwszym po przerwie spowodowanej pandemią obozie, gdzie przygotowuje się do sezonu, który ma być wznowiony 1 lipca. W tym tygodniu pozna swój harmonogram startów. W rozmowie z Andrzejem Grabowskim z radiowej Jedynki nasz kolarz poinformował jednak, że pewne plany już poczynił. - Na pewno będzie Giro d’Italia i możliwe, że Tour de Pologne - powiedział Majka.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sport na antenie Rafał Majka Kolarstwo TYLKO U NAS kolarstwo szosowe Giro Italia Tour de Pologne

Tour de Pologne 2020: wszystko już jasne. Znamy nową datę wyścigu

Poznaliśmy nową datę kolarskiego wyścigu Tour de Pologne, który odbędzie się w dniach od 5 do 9 sierpnia i będzie liczył pięć etapów, a nie siedem, jak pierwotnie planowano - poinformowali organizatorzy. "Wyścig dookoła Polski" ma być pierwszym wieloetapowym po planowanym wznowieniu kolarskiego sezonu, który przerwano w marcu z powodu pandemii koronawirusa. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT kolarstwo szosowe Kolarstwo Tour de Pologne