Trzy poważne szanse medalowe Polaków

PAP
Marcin Nowak 07.08.2012
Piotr Małachowski
Piotr Małachowski, foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Piotr Małachowski przed finałem w rzucie dyskiem przyznał, że będzie walczył o złoty medal igrzysk w Londynie, ale z pokorą przyjmie drugie w karierze srebro.

Polskie Radio zaprasza do słuchania relacji i transmisji z Igrzysk Olimpijskich, które nadawane są na antenach Programu Pierwszego, Trzeciego i Czwartego Polskiego Radia.
Wicemistrz olimpijski z Pekinu Piotr Małachowski do finału awansował z siódmego miejsca w eliminacjach z wynikiem 64,65 m. Normą kwalifikacyjną było 65 metrów, osiągnęło ją sześciu innych zawodników. Awansować nie zdołali dwaj pozostali Polacy: Robert Urbanek i Przemysław Czajkowski.
Wieczorem o udział w finale biegu na 800 m walczyli będą Marcin Lewandowski i Adam Kszczot. Z kolei w eliminacjach biegu na 110 m przez płotki pobiegnie Artur Noga, a na 200 m Kamil Krysiński.
We wtorek szanse na olimpijskie podium będzie miała dwójka polskich żeglarzy. W wyścigach medalowych w klasie RS-X wystąpią Przemysław Miarczyński, który jest czwarty oraz piąta w rywalizacji kobiet Zofia Noceti-Klepacka. Z kolei Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar wystartują w 7. i 8. wyścigu w klasie 470 kobiet.
W eliminacjach kajakarstwa popłyną Marcin Grzybowski i Tomasz Kaczor (C2 1000 m), Aneta Konieczna (K1 500 m) oraz Beata Mikołajczyk z Karoliną Nają (K2 500 m).
W kolarstwie torowym wystartują Kamil Kuczyński i Małgorzata Wojtyra, a Marek Jaskółka w triathlonie.

Program igrzysk w Londynie na dzień 7 sierpnia >>>

Londyn 2012 - serwis specjalny >>>

man

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!