JEDYNKA
9.00-12.00 - W "Lecie z Radiem" Małgorzata Raducha przedstawia kuchnię Suwalszczyzny i tatarską. W audycji będzie smakowicie również za sprawą gości, a będą to:
- Aleksander Popławski polski Tatar i jego kuchnia ze stulistnikami, gulaszem azu i nalistnikami.
- Leokadia Chmielewska z Raczków, która wyjaśni różnice między cepelinami a kartaczami oraz kiszoną a kwaszoną kapustą.
- Jolanta i Benedykt Falęccy, którzy opowiedzą o swoich serach i o małej spółdzielni serowarskiej założonej przez kilka gospodyń z Wiżajn.
W audycji także legenda o naszym bohaterze - łosiu. Skąd wziął się na ziemi i dlaczego wygląda tak, jak wygląda? Opowie Beata Bąk z Kampinoskiego Parku Narodowego.
Ponadto stałe punkty: konkursy "Karuzela z nagrodami' i "Skojarzenia Lata z Radiem" oraz lektura "Filary Ziemi" według powieści Kena Folletta. Zaprasza Agnieszka Kunikowska.
13.00-15.00 - Muzyczna Jedynka a w niej Marcin Kusy i jego goście:
13.15 - Dariusz Michalski - czytamy jego opowieść o Jeremim Przyborze "Starszy Pan B."
13.20 - Bartek Wąsik - zapowiedź serii koncertów zespołu Kwadrofonik w Królikarni
14.20 - Wojciech Waglewski - wznowienie albumu "Gra Żonie" z 1991 roku
18.00-20.30 - Studio S-13. Zaprasza Andrzej Janisz.
21.00-22.00 - Magdalena Mikołajczuk zaprasza do wysłuchania audycji "Moje Książki"
Mariusz Szczygieł o czeskiej powieści Petra Stančíka "Bezrożec" (w tłumaczeniu Elżbiety Zimnej). To z jednej strony parodia kryminału, z zabawnymi wątkami erotycznymi, a z drugiej - przewodnik po tajemniczych miejscach Pragi. Pewnej nocy na Cesarskiej Wyspie ginie w pożarze dwanaście samic nosorożca. Po co w stolicy Czech, pośrodku Wełtawy, ktoś hoduje nosorożyce? Inspektor Lavabo rozpoczyna śledztwo. Ustalenia prowadzą go do siedmiu obrazów czeskiego malarza sprzed stu lat. "Bezrożec" nominowany był w 2019 r. do najważniejszej czeskiej nagrody literackiej - Magnesia Litera.
Wojciech Bonowicz o nowej, rozszerzonej wersji swojej książki "Tischner. Biografia", po raz pierwszy wydanej w roku 2001. Właśnie mija 20 lat od śmierci Józefa Tischnera - wybitnego duchownego i filozofa, obdarzonego wspaniałym poczuciem humoru. Wojciech Bonowicz mówi o nim tak: "myślę, że od lat szukam u niego tego samego - życia. Chciałbym zarazić siebie i innych jego podziwem dla życia, które toczy się wieloma nurtami, czasem nas zaskakując, czasem zachwycając, a czasem niepokojąc". Nowością w rozszerzonej książce "Tischner. Biografia" jest między innymi dziennik pisany przez Józefa Tischnera w gimnazjum.

DWÓJKA
07.00-10.00 - Poranek Dwójki - prowadzi Paweł Siwek
Katastrofa, upadek, pogodzenie oraz nowe życie - to cztery obszary przeżyć, na jakie swój recital - inspirowany pandemią - podzielił śpiewak Szymon Komasa. "Chcę wejść z widzami w nową drogę, którą już teraz wyznacza świat, podnosząc się po tragicznych przeżyciach ostatnich miesięcy" - mówi artysta, zapowiadając swój występ z pianistą Marcinem Koziełem w Teatrze Studio. O przygotowanej nowej formie recitalu porozmawiamy z Szymonem Komasą i Marcinem Koziełem w Poranku Dwójki o godz. 9.30.
W audycji również:
- WE MEET AGAIN - pierwszy po czterech miesiącach przerwy koncert oktetu wokalnego specjalizującego się w wykonaniu muzyki a capella = Art`n`Voices
- Noc Świętojańska na Litwie - ważne dla Litwinów wydarzenie. Jak je świętowano w czasach pandemii i jakie proponuje się rozwiązania wspierające artystów.
- Brazylia - drugi kraj na świecie - po USA - pod względem liczby zakażonych COVID-19. Jak obecnie wygląda życie w kraju samby i na jaką pomoc mogą liczyć tamtejsi artyści?
10.00-11.00 - Znacie, to posłuchajcie: Marcin Świątkiewicz
12.45-13.00 - Głosy z przeszłości: Józef Tischner, aut. Anna Świderska
16.00-18.00 - Wybieram Dwójkę - prowadzi Jakub Kukla
Gościem w audycji jest Danuta Gwizdalanka, która opowiada o swojej najnowszej książce - "Symfonia na 444 głosy" - bo tyle mniej więcej zacytowano w niej osób wypowiadających się na temat muzyki: od Pitagorasa, przez Bacha, Strawińskiego i Cage'a, po Jimmiego Hendrixa i współczesnych blogerów. A opowiadają one o tym, dlaczego namiętnie słuchają muzyki, na czym polega komponowanie, w czym tkwi tajemnica sukcesu wirtuoza, jak czerpać radość ze słuchania muzyki...
W audycji rozmawiamy także z Katarzyną Walicką Maimone, projektantką kostiumów do filmów Spielberga, a ostatnio autorką kostiumów do serialu "To wiem na pewno" z Markiem Ruffalo w podwójnej roli i z Beatą Michalec dyrektorką Muzeum Niepodległości w Warszawie o zmodernizowanej wystawie stałej w Muzeum. Jej tytuł to: "Z Orłem Białym przez wieki".
Ponadto opowiadamy o nowo przygotowanej wystawie "Urszula Broll. Atman znaczy Oddech" w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni i o Kuncewiczówce - czyli Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym, w Literackich Witaminach - Julia Fiedorczuk.
21.30-22.05 - Rozmowy po zmroku: Skarbiec Nauki Polskiej - audycja Katarzyny Kobyleckiej

TRÓJKA
00.00-01.00 - Apteka nocna - Jędrzej Kodymowski
01.00-02.00 - GH+ - Grzegorz Hoffmann
02.00-04.00 - Teraz Polskie - Mariusz Owczarek
04.00-06.00 - Trójkowy budzik - Piotr Łodej
06.35-09.00 - Zapraszamy do Trójki - Marcin Łukawski
8.13 - Salon polityczny Trójki - Beata Michniewicz
8.45 - Muzyczny Rozkład Jazdy - Aleksandra Budka
09.00-13.00 - Byle do 13.00 - Wioletta Myszkowska i Marcin Cichoński
9.30 - Informator Ekonomiczny - Marcin Jagiełowicz. Gość: Piotr Bujak, główny ekonomista PKO BP. Temat: środowe dane GUS o bezrobociu.
13.00-14.00 - Powtórka z rozrywki - Łukasz Szwed
14.00-15.00 - Muzyczna Poczta UKF - Tomasz Żąda
15.00-16.00 - W Tonacji Trójki - Marta Malinowska
16.00-19.00 - Zapraszamy do Trójki - Patrycjusz Wyżga
18.12 - Reportaż w Trójce - "Urodzić w czasie pandemii" - Katarzyna Błaszczyk
Historie kobiet, które urodziły w pandemii. Agnieszka nie mogła urodzić z własnym mężem, choć dwa dni wcześniej zniesiono zakaz porodów rodzinnych. Nikt jej jednak o tym nie powiadomił. Szpitale w pandemii reagowały restrykcjami, co nie ułatwiało porodów rodzinnych.
18.31 - Bardzo Ważny Projekt - Arkadiusz Ekiert
19.00-21.00 - Wieczór z Trójką. Prowadzenie: Wojciech Ossowski
21.00-22.00 - Klub Trójki - Monika Małkowska
22.00-00.00 - Trzy wymiary gitary - Piotr Baron

CZWÓRKA
07.00-09.00 - Pierwsze słyszę - Rusza kino samochodowe na Stadionie Wrocław. Filmy wyświetlane będą na membranie na projektorze w technologii 4K. Czy w Polsce powstanie więcej takich kin?
10.00-12.00 - Stacja Kultura - rozmowa z Zygmuntem Miłoszewskim o jego nowej powieści pt. "Kwestia ceny", której dzień premiery spędził na … kwarantannie. Kasia Dydo zapyta pisarza o jego stosunek do pandemii i obowiązku noszenia maseczek.
17.00-19.00 - TOP - przed maturzystami wciąż egzaminy z kilku języków obcych, m.in. z hiszpańskiego. Do powtórek pomocna będzie aplikacja Busuu, którą przetestujemy w audycji.
22.00-00.00 - Noc rezydentów - Włodi zaprasza na selekcję numerów, które towarzyszyły mu podczas pisania tekstów na swój nowy album - rap zarówno ze starej, jak i nowej szkoły.
00.00-02.00 - Klubowe Ikony - przeniesiemy się do stolicy Portugalii - Lizbony, a po klubowych dźwiękach tego miasta oprowadzi nas DJ Vibe ze swoim klasycznym setem w klimatach progressive house.

POLSKIE RADIO DZIECIOM
7.00-10.00 - "Poranek" - Dziś indiański Poranek. Dlaczego Indianie noszą takie dziwne imiona? W jaki sposób się je nadaje? Jakim językiem mówią Indianie? Czy wszyscy Indianie mieszkają w tipi? Co jedli Indianie? Co znaczą dla Indian orle pióra?
10.00-11.00 - "Muzyczne podróże" - Historia zapisana w dźwięku najstarszych eksponatów i wiele interaktywnych niespodzianek - wizyta w Muzeum Instrumentów Ludowych w Szydłowcu. To miejsce, gdzie możemy zobaczyć niemal 3 tysiące instrumentów od prostych gwizdków przez wielkie i ciężkie kotły.
Ale nie jest to Muzeum, gdzie możemy jedynie oglądać eksponaty zamknięte w gablotach. Tu możemy na nich zagrać, skomponować własne melodie, a nawet być członkiem wspaniałej orkiestry. Zapraszamy na dźwiękową podróż.
10.45 - "Kapitanka Kalinka" - Co to jest sztormiak i szpryc-buda? O żeglarskim żargonie, ubraniu żeglarza i wyposażeniu jachtu opowie żeglarka, młoda reporterka Polskiego Radia Dzieciom na morzach i oceanach - Kalina.
11.00-12.00 - "Co w smoku piszczy?" - Smok Adaś poznaje policjantów, którzy w swej pracy poruszają się na koniach. To spotkanie jest powodem do rozmowy z Wojtkiem właśnie o tych zwierzętach, czyli słów parę o siwkach, gniadych i karych.
16.30 - "Język angielski" - Pora na porcję nauki języka angielskiego. Dowiemy się, czym są przymiotniki i jak ich używać.
18.00-19.00 - "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" - W ostatnim czasie nasz kraj nawiedza wiele gwałtownych burz. Królik i Lew opowiedzą, jak powstają, gdzie występują najczęściej i jakich zasad należy przestrzegać podczas burzy. O pięknie i grozie tkwiącym w żywiole wiatru i wody opowie gość Artur Surowiecki tzw. Łowca Burz.
21.00-23.00 - "Strefa rodzica"
1. Temat: Wychowanie dziecka w lesie. Jak wygląda tacierzyństwo z niemowlakiem w leśnym tipi? Rosa ma 4 miesiące, jej rodzice mieszkają w leśnym tipi. Jak wygląda wychowanie i codzienność dziecka? Jak wygląda organizacja dnia i życia w lesie z noworodkiem? Goście: Mieszko i Karolina Stanisławscy, pomysłodawcy STREFY WOLNEJ ZIEMI i założyciele Fundacji Bycie w Lesie. Organizują warsztaty rozwojowe, leśne odosobnienia, wyprawy poza szlakiem.
2. Temat: Mama na roślinach. Przepisy na dobre, wegańskie (czasem wegetariańskie) dania i trochę podpowiedzi, jak częściej odżywiać się warzywnie i bardziej świadomie podchodzić do codziennego jedzenia. Gość: Joanna Michnicka, mama, pedagożka, weganka.
23.00-1.00 - "Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego" - Gościem programu będzie wokalistka Magda Ruta i muzyczna wędrówka do Niemiec, Estonii i Finlandii.

POLSKIE RADIO CHOPIN
17.00 - Jednym z najsłynniejszych "romansów bez słów" w całej historii muzyki pozostaje bez wątpienia napisana przez dwudziestoletniego Fryderyka Chopina z myślą o młodziutkiej śpiewaczce Konstancji Gładkowskiej Romanza z Koncertu fortepianowego e-moll.
Piotr Czajkowski, kompozytor, który miał zresztą polskie korzenie, chętnie tworzył - popularne w Rosji co najmniej od czasów Puszkina - romanse wokalno-instrumentalne. W audycji "Ten piękny wiek XIX" Małgorzata Pęcińska zaprezentuje Sześć romansów dwugłosowych op. 46 Piotra Czajkowskiego w wykonaniu Urszuli Kryger i Jadwigi Rappé, którym towarzyszyć będzie pianista Tomasz Herbut.
Zapraszamy do słuchania.