Polskie Radio

"Dziób w dziób" w teatrze Andersena w Lublinie

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018 11:30
Audio
  • W "Kulturotece" rozmowa o teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie
Spektakl Dziób w dziób w teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie
Spektakl "Dziób w dziób" w teatrze im. H. Ch. Andersena w LublinieFoto: Przemysław Bator

W ”Kulturotece” rozmowy o teatrze to codziennosć. Tym razem na antenie zagościł teatr m. H. Ch. Andersena w Lublinie a opowiedział o nim Krzysztof Rzączyński, reżyser, scenarzysta i dyrektor teatru Andersena.

Jest to miejsce z ponad sześćdziesięcioletnią tradycją. Od blisko dwóch lat siedziba tej instytucji mieści się w Centrum Spotkania Kultur przy Placu Teatralnym 1 w Lublinie. Repertuar spektaklu skierowany jest zarówno do widzów najmłodszych (do 5. roku życia), dla dzieci w wieku szkolnym, dla młodzieży i dla widza dorosłego.

- Aktualnie gramy spektakl ”Dziób w dziób”, na podstawie tekstu Maliny Prześlugi, który odnosi się do naszej, aktualnej rzeczywistości. Mówi o niej z dużym poczuciem humoru i sympatią, ale też z uwzględnieniem wielu negatywnych zjawisk takich jak wykluczenie czy strach przed innością. Nasz spektakl stara się te schematy i fobie przełamywać. Mówi też o tym, że każdy zasługuje na akceptację i na to, aby być wysłuchanym czy mieć dostęp do grupy powiedział Krzysztof Rzączyński, gość „Kulturoteki”.

jo