Polskie Radio

Ciepłe dni zostaną z nami. Nawet 20 stopni

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2018 06:26
Wschodnie krańce Europy, w tym Polska, są w zasięgu wyżu znad Rosji. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się pod wpływem układów niskiego ciśnienia z ośrodkami nad północnym Atlantykiem, Morzem Śródziemnym i Zatoką Biskajską. Cały obszar Polski znajduje się w bardzo ciepłym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego - informuje IMGW
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie rano zachmurzenie duże i zanikająca mgła, ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 12 st. na Suwalszczyźnie, około 16 st. w centrum, do 19 st., 20 st. na południowym wschodzie kraju. Wiatr umiarkowany, w górach dość silny, w rejonach podgórskich w porywach do 55 km/h, w Karpatach i w Sudetach do 70 km/h, południowo-wschodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie miejscami na północy i wschodzie kraju duże. Silne zamglenia a lokalnie, na Pomorzu i w kotlinach górskich mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 7 st. na północnym wschodzie kraju do 10 st. na południowym zachodzie i na Pomorzu. Na Podhalu i w rejonach podgórskich około 2 st. Wiatr na południu i w centrum kraju słaby, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, południowo-wschodni.

We wtorek zachmurzenie przeważnie małe. Temperatura maksymalna od 13 st. na północnym wschodzie do 17 st. w centrum i na zachodzie, do 21 st. na południowym wschodzie. W rejonach podgórskich około 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

W poniedziałek w Warszawie początkowo zachmurzenie duże i mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Po południu większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Miejscami silne zamglenia. Temperatura minimalna 7 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. We wtorek w stolicy zachmurzenie na ogół małe. Temperatura maksymalna 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. 

tjak

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak