Polskie Radio
Section05
regiony

Balice. Śnieg sparaliżował lotnisko na kilka godzin. Już wznowiono loty

Intensywne opady śniegu sparaliżowały lotnisko Kraków-Balice (Kraków Airport), na którym późnym popołudniem - na ok. dwie godziny - wstrzymano wszystkie operacje. - W tym czasie służby techniczne odśnieżały infrastrukturę lotniskową. Około godziny 18 loty zostały wznowione - podała rzecznik lotniska Natalia Vince.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kraków lotnictwo samoloty transport podróże turystyka małopolskie regiony śnieg pogoda

Atak nożownika w szkole w Kadzidle. Zawieszono lekcje, nauczyciele spotykają się z psychologami

W czwartek w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle k. Ostrołęki, gdzie jeden z uczniów zranił nożem troje rówieśników, nie ma lekcji. Pracownicy szkoły spotykają się psychologami. Według przedstawicieli powiatu nadzorującego szkołę, przed tym zdarzeniem nie było sygnałów, by działo się tam coś niepokojącego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja przestępczość mazowieckie nożownik szkoła uczniowie młodzież regiony

Atak nożownika na Mazowszu. Nowe informacje w sprawie

Nożownik, który zaatakował trzech uczniów w szkole w Kadzidle został zatrzymany w trakcie policyjnej obławy w rejonie stadionu sportowego, gdy usiłował popełnić samobójstwo. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. To 18-letni uczeń IV klasy Zespołu Szkół Powiatowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mazowsze mazowieckie szkoła młodzież bezpieczeństwo policja polska nożownik przemoc przestępczość uczniowie społeczeństwo regiony

Gabriel Seweryn nie żyje. Jest śledztwo ws. okoliczności śmierci gwiazdy reality show

We wtorek wieczorem na szpitalnym oddziale ratunkowym w Głogowie zmarł Gabriel Seweryn, który popularność zdobył dzięki programowi telewizyjnemu "Królowe życia". Prokurator chce wyjaśnić przyczyny i okoliczności tej śmierci. Przed śmiercią mężczyzna w relacji internetowej sugerował, że załoga pogotowia ratunkowego odmówiła mu pomocy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony media Głogów

Frasyniuk oskarżony o znieważenie żołnierzy. Będzie ponowy proces

Wrocławski sąd uchylił w środę 29.11 wyrok sądu pierwszej instancji i przekazał sprawę Władysława Frasyniuka do ponownego rozpatrzenia. W pierwszej instancji b. poseł i opozycjonista z czasów PRL został uznanym winnym, ale sąd warunkowo umorzył sprawę. Proces apelacyjny w tej sprawie toczył się przed Sądem Okręgowym we Wrocławiu z wyłączeniem jawności.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo sądownictwo Władysław Frasyniuk regiony dolnośląskie

Prokuratura w Sosnowcu zbada sprawę wypadku w kopalni Sobieski. W Jaworznie ogłoszono żałobę po śmierci górników

Z uwagi na wagę i charakter sprawy to Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu poprowadzi śledztwo w sprawie wtorkowego wypadku w Zakładzie Górniczym Sobieski w Jaworznie, w wyniku którego zginęło czterech pracowników, a dwóch innych odniosło obrażenia. Informację o wszczęciu postępowania przekazał w środę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu Waldemar Łubniewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony śląskie Jaworzno górnictwo wypadek w kopalni górnicy

Prawie wszyscy głosowali "na zaświadczenie"? "Błąd przy wpisywaniu danych"

Wskutek błędu przy przenoszeniu danych z protokołu papierowego do elektronicznego w jednej z komisji obwodowych w gminie Supraśl znalazł się tam zapis o tym, że na blisko 1,5 tys. osób wszystkie, z wyjątkiem jednej, głosowały na podstawie zaświadczeń o prawie do głosowania.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka społeczeństwo regiony podlaskie wybory parlamentarne Państwowa Komisja Wyborcza wybory 2023

Tragedia w kopalni Sobieski. Prezydent i premier złożyli kondolencje rodzinom ofiar

"W tej trudnej chwili jestem myślami i modlitwą z rodzinami i bliskimi ofiar oraz z górniczą społecznością" - napisał prezydent Andrzej Duda, odnosząc się do wypadku w kopalni Sobieski w Jaworznie, w którym zginęły cztery osoby, a dwie zostały ranne. Kondolencje rodzinom ofiar złożył także premier Mateusz Morawiecki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony śląskie Jaworzno górnictwo prezydent premier Andrzej Duda Mateusz Morawiecki wypadek w kopalni