Polskie Radio
Section05
prognoza

Zainteresowanie kredytami mieszkaniowymi będzie spadać? NBP publikuje nowe prognozy

Narodowy Bank Polski spodziewa się redukcji dynamiki kredytów mieszkaniowych z poziomu 10,9 proc. rok do roku w III kwartale 2021 r. do 7,3 proc. rok do roku w czwartym kwartale 2023 r. Z kolei dodatnia dynamika w segmencie kredytów dla przedsiębiorstw powróci w czwartym kwartale tego roku - wynika z prognoz NBP.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA NBP prognoza kredyt mieszkaniowy kredyty dla firm kredyt konsumencki finanse

prognoza pogody Pochmurno w całym kraju. Sprawdź prognozę pogody na najbliższe dni

Jak informuje IMGW Północna Skandynawia oraz Szkocja są w zasięgu rozległego niżu z frontami atmosferycznymi. Basen Morza Śródziemnego oraz krańce południowe Europy także znajdują się w obszarze obniżonego ciśnienia. Pozostałe rejony kontynentu są pod wpływem rozległego wyżu z centrami nad zachodnią Rosją i Atlantykiem. Polska jest na skraju wyżu znad Rosji, w polarnej morskiej masie powietrza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony pogoda prognoza prognoza pogody IMGW

OSTRZEŻENIE IMGW Gęste mgły w Polsce północno-wschodniej. Widzialność może wynosić miejscami poniżej 100 m

O poranku mgła będzie utrudniać warunki drogowe. Dotyczy to zwłaszcza województw podlaskiego, północnej i wschodniej części województwa mazowieckiego, północnej województwa lubelskiego i wschodniej województwa warmińsko-mazurskiego. W związku z gęstą mgłą dla tego obszaru Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda IMGW prognoza prognoza pogody regiony mgła