X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
prognoza

Pogoda: fala letnich upałów, nawet do 29 stopni na plusie

Jak informuje IMGW, Europa północna i Wyspy Brytyjskie są w zasięgu niżów z ośrodkami nad Morzem Barentsa i w rejonie Irlandii. Niżom tym towarzyszą układy frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu dominują wyże z centrum głównym w rejonie Sardynii. Polska jest w zasięgu słabego wyżu z centrum nad Zatoką Gdańską. W południowej połowie kraju zaznacza się strefa słabo wyrażonego frontu atmosferycznego. Nadal napływała ciepła polarna morska masa powietrza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW prognoza pogoda lato

Pogoda na dziś: sporo chmur, mało słońca, miejscami deszcz

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na zachodzie i północy kraju. Opady deszczu głownie na południu i na wschodzie, miejscami wystąpią burze. Najcieplej na Podlasiu - termometry pokażą tam do 24 st. C. Na pozostałym obszarze temperatura od 14 st. C do 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, W czasie burz porywy do 70 km/h. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 997 hPa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda prognoza

Pogoda: będzie ciepło. Ostrzeżenia przed burzami z gradem

Jak podaje IMGW, nad Europą dominuje rozległy niż z ośrodkami nad Czechami i południowo-wschodnią Polską. Jedynie Wyspy Brytyjskie i wschodnia część kontynentu są pod wpływem wyżów. Polska jest pod wpływem wspomnianego niżu; nad dzielnice południowe napływa chłodniejsze powietrze polarne morskie, nad pozostałą częścią kraju utrzyma się ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prognoza burze IMGW pogoda

Pogoda w czwartek. Sporo chmur i przelotny deszcz

W czwartek na przeważającym obszarze kraju sporo chmur oraz przelotny deszcz. Na Nizinie Szczecińskiej po południu możliwe też burze. W Tatrach opady deszczu ze śniegiem. Najcieplej na północnym wschodzie i na Mazowszu - do 17-18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda prognoza

Kolejna instytucja podwyższa prognozy dla Polski

Kolejna ważna europejska instytucja podwyższa prognozy wzrostu gospodarczego dla POlski. Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju podwyższył prognozę wzrostu PKB Polski na 2019 r. do 4,1 proc. rdr z 3,6 proc., a na 2020 r. przewiduje dynamikę PKB na 3,5 proc. - podał bank w raporcie. Wczoraj Komisja Europejska podniosła prognozę wzrostu gospodarczego dla Polski oceniając, że w tym roku polska gospodarka będzie rozwijać się w tempie 4,2 procent.
Zobacz więcej na temat:  prognoza finanse pkb Komisja Europejska

Jerzy Kwieciński: Polska ma być najszybciej rozwijającym się krajem w regionie

- Międzynarodowy Fundusz Walutowy w kwietniowej edycji raportu World Economic Outlook oszacował, że PKB Polski wzrośnie w 2019 r. o 3,8 proc. wobec prognozowanych wcześniej 3,5 proc. - Polska ma być najszybciej rozwijającym się krajem w regionie - skomentował minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ekonomia prognoza wzrost gospodarczy Jerzy Kwieciński Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju

Chłodniej i więcej chmur. Opady głównie na północy

We wtorek nad Polską zdecydowanie więcej chmur. Na północy i krańcach południowo-wschodnich przelotne opady deszczu, na Pomorzu i Mazurach możliwy także deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 6 st. na północy, około 10 st. w centrum, do 16 st. na Śląsku Opolskim. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu okresami porywisty, północno-wschodni i północny. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda prognoza