Polskie Radio
Section05
prognoza

PROGNOZA POGODY Powiew wiosny zagościł w Polsce. Termometry wskażą nawet 14 st. C

- W czwartek mieszkańcy południa i południowego wschodu powinni się spodziewać sporo słońca. Na pozostałym obszarze kraju możliwy słaby deszcz. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku do 14 st. C - przekazała Ilona Śmigrocka, synoptyczka Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda prognoza pogody prognoza słońce Radio kierowców wiosna

TYLKO U NAS Pogodowy rollercoaster za oknem. Kiedy wróci do nas prawdziwa zima? Rzecznik IMGW wyjaśnia

- Zimowa aura niestety się kończy, przynajmniej w tym tygodniu nie będzie jej zbyt dużo. Mamy tak zwaną cyrkulację atlantycką, czyli z zachodu na wschód wędrują układy niskiego ciśnienia, które tworzą się nad Atlantykiem, przynosząc dosyć dynamiczną pogodę. Przede wszystkim objawia się to silnymi porywami wiatru - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW pogoda prognoza pogody prognoza zima śnieg deszcz Radio kierowców Grzegorz Walijewski

ALERT POGODOWY Oblodzenie, silny wiatr, marznące opady deszczu. Liczne ostrzeżenia IMGW

W czwartek w całej Polsce spadnie deszcz ze śniegiem lub deszcz. Temperatura od 1 st. C na południowym wschodzie do 7 st. C na północnym zachodzie kraju. W zachodniej części kraju przejściowo może występować również krupa śnieżna. Synoptycy ostrzegają również przed oblodzeniem, silnym wiatrem, marznącymi opadami oraz roztopami. IMGW wydał alerty pierwszego stopnia dla części województw. Szczególnie niebezpiecznie będzie na drogach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW pogoda prognoza pogody prognoza zima śnieg deszcz Radio kierowców

ALERT POGODOWY Noc pod znakiem zawiei i zamieci śnieżnych. Groźny zwrot w pogodzie na północy kraju

- W nocy na północy kraju prognozowane jest pogorszenie pogody. Głównie nad morzem wystąpią intensywne opady śniegu, silny wiatr oraz zawieje i zamiecie śnieżne. Tam termometry wskażą ok. zera. Na pozostałym obszarze kraju będzie dość mroźno - poinformowała Ilona Śmigrodzka, synoptyk Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW pogoda prognoza pogody prognoza Radio kierowców zima

ALERT POGODOWY IMGW wydało ostrzeżenia przed mrozem. W nocy nawet minus 13 stopni Celsjusza

Noc z czwartku na piątek będzie mroźna. Największy chłód, jak powiedział synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Kamil Walczak, prognozowany jest na Suwalszczyźnie i w rejonach podgórskich Sudetów. Tam temperatura spadnie do minus 12 i 13 stopni Celsjusza. Ponadto IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW pogoda prognoza pogody prognoza śnieg deszcz Radio kierowców