X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
prognoza

Pogoda na sobotę: będzie pochmurno, przelotne opady deszczu

Jak informuje IMGW Europa południowa jest pod wpływem płytkich wyżów, pozostałe obszary kontynentu są w strefie oddziaływania układów niskiego ciśnienia. Z zachodu na wschód Polski przemieszcza się ciepły front atmosferyczny, związany z niżem, którego ośrodek znad Danii przemieści się w rejon Szwecji. Napływa powietrze polarne morskie, przejściowo cieplejsze.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW pogoda prognoza

Prognoza pogody: będzie ciepło, nawet do 27 stopni na plusie

Jak informuje IMGW, północno-wschodnia Skandynawia, Półwysep Iberyjski, częściowo Europa Zachodnia i Centralna są pod wpływem niżów, pozostały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu wyżu z centrum nad Danią. Pogodę w Polsce kształtuje wspomniany wyż, jedynie na południowym wschodzie kraju zaznacza się strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Napływa powietrze polarne morskie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda IMGW prognoza

Pogoda: fala letnich upałów, nawet do 29 stopni na plusie

Jak informuje IMGW, Europa północna i Wyspy Brytyjskie są w zasięgu niżów z ośrodkami nad Morzem Barentsa i w rejonie Irlandii. Niżom tym towarzyszą układy frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu dominują wyże z centrum głównym w rejonie Sardynii. Polska jest w zasięgu słabego wyżu z centrum nad Zatoką Gdańską. W południowej połowie kraju zaznacza się strefa słabo wyrażonego frontu atmosferycznego. Nadal napływała ciepła polarna morska masa powietrza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW prognoza pogoda lato

Pogoda na dziś: sporo chmur, mało słońca, miejscami deszcz

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na zachodzie i północy kraju. Opady deszczu głownie na południu i na wschodzie, miejscami wystąpią burze. Najcieplej na Podlasiu - termometry pokażą tam do 24 st. C. Na pozostałym obszarze temperatura od 14 st. C do 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, W czasie burz porywy do 70 km/h. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 997 hPa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda prognoza

Pogoda: będzie ciepło. Ostrzeżenia przed burzami z gradem

Jak podaje IMGW, nad Europą dominuje rozległy niż z ośrodkami nad Czechami i południowo-wschodnią Polską. Jedynie Wyspy Brytyjskie i wschodnia część kontynentu są pod wpływem wyżów. Polska jest pod wpływem wspomnianego niżu; nad dzielnice południowe napływa chłodniejsze powietrze polarne morskie, nad pozostałą częścią kraju utrzyma się ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prognoza burze IMGW pogoda