Polskie Radio
Section05
pogoda

ALERT IMGW Zima w natarciu. Synoptyk IMGW: w całym kraju opady marznącego deszczu i śniegu

IMGW wydał ostrzeżenia przed marznącymi opadami deszczu oraz roztopami. - W niedzielę zachmurzenie duże. W całym kraju wystąpią opady - szczególnie w centrum i na wschodzie - będą to opady marznące. Termometry wskażą od minus 2 do plus 7 stopni Celsjusza - poinformowała Małgorzata Tomczuk, synoptyk Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radio kierowców IMGW pogoda prognoza prognoza pogody deszcz śnieg

ALERT POGODOWY Kierowcy uważajcie! Przed nami zimna noc, gęste mgły i marznące opady. Ostrzeżenia IMGW

W nocy z piątku na sobotę w całym kraju zachmurzenie duże. Termometry wskażą od -13 do zera stopni Celsjusza. Możliwe mgły osadzające szadź i ograniczające widzialność do 100 metrów - informuje IMGW. Instytut wydał też ostrzeżenia przed opadami marznącymi dla zachodniej i częściowo centralnej części Polski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda IMGW prognoza pogody

ALERT IMGW Pogoda: w całym kraju opady śniegu. IMGW ostrzega przed marznącymi mgłami i mżawką

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla południa Polski przed: marznącymi opadami deszczu. W piątek w całym kraju spodziewane są bardzo słabe opady śniegu. Początkowo, jak powiedział synoptyk IMGW Michał Folwarski, mogą się utrzymywać marznące mgły ograniczające widzialność do ok. 300 m. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prognoza prognoza pogody pogoda śnieg lód deszcz IMGW Radio kierowców

ALERT IMGW Uwaga kierowcy! Mroźna noc z opadami śniegu i marznącymi mgłami. Ślisko na drogach

- W nocy ze środy na czwartek wystąpią miejscowe opady śniegu w całej Polsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed marznącymi mgłami oraz gołoledzią. Noc będzie pochmurna w całej Polsce - powiedział synoptyk IMGW Jakub Gawron. Przed złymi warunkami atmosferycznymi ostrzega też RCB. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW pogoda prognoza pogody prognoza Radio kierowców