X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Kategoria "Muzyka" Nagrody Mediów Publicznych 2019 - lista nominowanych

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 16:00
Nagrodę Polskich Mediów Publicznych 2019 w kategorii Muzyka przyznaje kapituła powołana przez Polskie Radio. Wśród nominowanych do Nagrody są: Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Prusinowski, Agata Zubel, Marek Moś i Józef Skrzek.
Audio

Nominowani do Nagrody Mediów Publicznych w kategorii MUZYKA:

1. Jan Ptaszyn Wróblewski - saksofonista, nestor polskiego jazzu

Jan Ptaszyn Wróblewski Jan Ptaszyn Wróblewski

W uzasadnieniu jurorzy podkreślili, że Jan Ptaszyn Wróblewski otrzymuje nominację „za niezwykłą osobowość muzyczną, za bezprecedensową obecność na jazzowej scenie od ponad 60 lat, za kompozycje, które tworzyły i niezmiennie tworzą idiom polskiego jazzu, za budowanie prestiżu polskiego środowiska jazzowego, za 50-letnią działalność pedagogiczną poprzez prowadzenie warsztatów dla młodych jazzmenów, za nieocenioną i niestrudzoną pracę popularyzatorską prowadzoną od 1970 roku w Polskim Radiu, której owocem jest wielopokoleniowa rzesza miłośników jazzu”.

2. Janusz Prusinowski - skrzypek, instrumentalista, kompozytor i badacz folkloru

Janusz  Prusinowski Janusz Prusinowski

Janusz Prusinowski nominowany został za "świadome i konsekwentne przywracanie świadomości społecznej znaczenia i piękna muzyki tradycyjnej, za aktywność w popularyzowaniu nurtu muzyki źródeł zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami, za łączenie pokoleń i środowisk na Festiwalu „Wszystkie mazurki świata”.

3. Agata Zubel - śpiewaczka i kompozytorka muzyki współczesnej

YT/Agata Zubel

Kapituła doceniła Agatę Zubel za wyjątkową umiejętność łączenia aktywności kompozytorskiej i wykonawczej, za wprowadzanie muzyki polskiej do repertuaru wybitnych zespołów zagranicznych (Klangforum Wien, Ensemble Musikfabrik, London Sinfonietta), za nową interpretację dzieł Szymanowskiego i Lutosławskiego, za umiejętność łączenia muzycznych światów, czego najlepszymi przykładami są projekty: "Konieczny- koniecznie!” i „El Derwid”.

4. Marek Moś - dyrygent, dyrektor artystyczny orkiestry kameralnej AUKSO

Marek Moś - dyrektor artystyczny  XVI Letniej Filharmonii AUKSO – Wigry 2015 Marek Moś

Marek Moś nominowany został za niezrównane interpretacje muzyki współczesnej, w tym: Pasji wg św. Łukasza Krzysztofa Pendereckiego i Pasji wg św. Marka Pawła Mykietyna, za odwagę łączenia gatunków muzycznych - jazzowych, folkowych, rozrywkowych z twórczością kompozytorów współczesnych, za popularyzację muzyki klasycznej poza salami koncertowymi (m.in. Suwalszczyzna).

5. Józef Skrzek - basista, multiinstrumentalista, kompozytor, jeden z czołowych przedstawicieli polskiego rocka progresywnego i elektronicznego.

YT/Józef Skrzek

W uzasadnieniu nominacji Józefa Skrzeka kapituła napisała: „za artystyczną bezkompromisowość i piątą dekadę obecności na muzycznej scenie światowego rocka progresywnego i futurystycznej elektroniki. Za pokazywanie piękna muzyki sakralnej. Za wspaniałą, ponadczasową umiejętność łączenia gatunków muzycznych. Za ukochanie awangardy i szacunek dla słowiańskiej i śląskiej tradycji. Za umiejętność łączenia duchowości i prostoty”.

W skład powołanej przez Polskie Radio kapituły Nagrody Mediów Publicznych w kategorii Muzyka wchodzą: polska dyrygentka Joanna Wnuk-Nazarowa (przewodnicząca), kompozytor i dyrygent Krzysztof Penderecki, prezes Związku Kompozytów Polskich Mieczysław Kominek, piosenkarka i wokalistka jazzowa Krystyna Prońko oraz kompozytor, aranżer, multiinstrumentalista i wokalista Mateusz Pospieszalski. 

Nazwiska laureatów Nagród Mediów Publicznych 2019 zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali 16 września, w Teatrze Polskim w Warszawie.

Nagrodzeni otrzymają statuetki oraz nagrodę pieniężną o wartości 100 tysięcy złotych.

Honorowy patronat nad Nagrodami Mediów Publicznych objęła Rada Mediów Narodowych.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak