Polskie Radio
Section05
Józef Skrzek

PR24 Józef Skrzek: jestem skazany na to, by być na świecie grając

- Byłem gdzieś tam na świecie, ale stwierdziłem, że on jest trochę fałszywy - wydaje się piękny, ale w pewnym momencie wiesz, że jesteś samotny. Poza tym, miałem już rodzinę, a rodzina jest dla mnie absolutorium, jest pierwszorzędna - powiedział w Polskim Radiu 24 kompozytor Józef Skrzek, pytany o powroty na Śląsk. - Jestem skazany na to, by być na świecie grając, a lubię to bardzo. Wszystko, co jest w tej naszej podróży, to jedna wielka przygoda - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  Maja Kluczyńska Józef Skrzek MUZYKA muzyka rozrywkowa

Józef Skrzek o swojej twórczości: zawsze jestem sobą

- To dzieło wielu artystów, którzy spotkali się w czasie przebudowy wszystkiego, to były lata 80., i tam rodziły się formacje, które później grywały w Jarocinie - mówi na antenie Jedynki Józef Skrzek. Laureat Nagrody Mediów Publicznych w kategorii "Muzyka" opowiedział m.in. o chorzowskiej "Leśniczówce", kultowym miejscu spotkań śląskiego środowiska muzycznego.
Zobacz więcej na temat:  Józef Skrzek Marcin Kusy Śląsk MUZYKA Rock

Józef Skrzek: przebywanie w różnych odcieniach sztuki to fantastyczna przygoda

- Jeżeli ma się talent i uruchamia się go na różnych przestrzeniach instrumentalistyki, komponowania albo innego aranżu, to jest to wielka przygoda. (...) Samo przebywanie w sztuce, w różnych jej odcieniach, jest fantastyczne - mówi na antenie Jedynki Józef Skrzek. Laureat Nagrody Mediów Publicznych w kategorii "Muzyka" opowiadał m.in. o historii założonej przez niego formacji SBB. 
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Muzyczna Jedynka Józef Skrzek

Bob Marley zaśpiewał dla niego "Happy Birthday". Skrzek: to niesamowicie unosi

- Kiedy jest już takie zmęczenie, że nawet techniczni nie chcą jeździć w trasy i wypuszczają powietrze z opon ciężarówek, to wiesz, że wszyscy mają dość - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o muzycznej przerwie zespołu SBB Józef Skrzek. Laureat Nagrody Mediów Publicznych 2021 w kategorii "Muzyka" opowiada nam również, dlaczego Bob Marley zaśpiewał specjalnie dla niego "Happy Birthday". Czy dało mu to siłę do tworzenia?
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Muzyczna Jedynka Józef Skrzek Paweł Sztompke

Józef Skrzek: jeśli jesteś z miłości, to ludzie cię kochają

- Tutaj czuję się jakby pewniej. To jest miejsce, w którym raczkowałem i które zawsze dawało speed niezbędny każdemu młodemu człowiekowi - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o rodzinnych Siemianowicach Śląskich Józef Skrzek, wybitny muzyk, kompozytor oraz pionier rocka progresywnego i elektronicznego, a także laureat tegorocznej Nagrody Mediów Publicznych w kategorii "Muzyka".
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Muzyczna Jedynka Maria Szabłowska Józef Skrzek

Nagrody Mediów Publicznych 2021: muzyka Skrzeka otwiera niebo

Halina Frąckowiak wygłosiła laudację na cześć laureata Nagrody Mediów Publicznych 2021 w kategorii Muzyka. O twórczości Józefa Skrzeka mówiła, że "gra tak, że niebo się otwiera, a stamtąd płynie muzyka z duszy". Retransmisja Gali dziś (we wtorek 30 listopada) w radiowej Jedynce oraz na stronach Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  KULTURA MUZYKA literatura Józef Skrzek Halina Frąckowiak Joanna Siedlecka Piotr Semka Trójka

Józef Skrzek laureatem Nagrody Mediów Publicznych. "Jego muzyka płynie z duszy"

- Józka poznałam podczas koncertów Muzykoramy. Kiedy grał, niebo się otwierało. Ilekroć Józek zasiadał do fortepianu, już po pierwszych dźwiękach miałam wrażenie, jakby świat się kończył - mówiła piosenkarka Halina Frąckowiak w laudacji poświęconej Józefowi Skrzekowi – laureatowi Nagrody Mediów Publicznych w kategorii "Muzyka". Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 29 listopada.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Józef Skrzek Małgorzata Małaszko KULTURA

Nagrody Mediów Publicznych 2021. Józef Skrzek najlepszy w kategorii: Muzyka [WIDEO]

Wybitny muzyk, kompozytor oraz pionier polskiego rocka progresywnego i elektronicznego Józef Skrzek otrzymał Nagrodę Mediów Publicznych w kategorii: Muzyka. Polskie Radio przyznało także Nagrody Specjalne, które trafiły do Małgorzaty Małaszko-Stasiewicz, dyrektor radiowej Dwójki oraz do Elżbiety Berus-Tomaszewskiej, dyrektor Archiwum Polskiego Radia. Sprawdź wszystkich tegorocznych laureatów Nagrody Mediów Publicznych! 
Zobacz więcej na temat:  media W POLSKIM RADIU Józef Skrzek MUZYKA

Nagrody Mediów Publicznych 2021. Józef Skrzek najlepszy w kategorii "Muzyka"

Wybitny muzyk, kompozytor oraz pionier polskiego rocka progresywnego i elektronicznego Józef Skrzek otrzymał Nagrodę Mediów Publicznych w kategorii "Muzyka" w wysokości 100 tys. zł. Polskie Radio doceniło muzyka za wybitne osiągnięcia w dziedzinie muzyki rozrywkowej w jej najbardziej ambitnym wydaniu oraz za umiejętne łączenie sacrum i profanum.
Zobacz więcej na temat:  media W POLSKIM RADIU Józef Skrzek MUZYKA Trójka

Nagrody Mediów Publicznych 2021. Józef Skrzek najlepszy w kategorii "Muzyka"

Wybitny muzyk, kompozytor oraz pionier polskiego rocka progresywnego i elektronicznego Józef Skrzek otrzymał Nagrodę Mediów Publicznych w kategorii "Muzyka" w wysokości 100 tys. zł. Polskie Radio doceniło muzyka za wybitne osiągnięcia w dziedzinie muzyki rozrywkowej w jej najbardziej ambitnym wydaniu oraz za umiejętne łączenie sacrum z profanum. Nagrodą Specjalną Zarządu Polskiego Radia została uhonorowana Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, dyrektor Programu 2 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  media W POLSKIM RADIU Józef Skrzek MUZYKA Małgorzata Małaszko

Nagrody Mediów Publicznych 2021. Józef Skrzek uhonorowany przez Polskie Radio w kategorii "Muzyka"

Wybitny muzyk, kompozytor oraz pionier polskiego rocka progresywnego i elektronicznego Józef Skrzek otrzymał Nagrodę Mediów Publicznych w kategorii "Muzyka" w wysokości 100 tys. zł. Polskie Radio doceniło muzyka za wybitne osiągnięcia w dziedzinie muzyki rozrywkowej w jej najbardziej ambitnym wydaniu oraz za umiejętne łączenie sacrum i profanum.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo media KULTURA W POLSKIM RADIU Józef Skrzek MUZYKA

Kto otrzyma Nagrodę Mediów Publicznych w kategorii "Muzyka"?

Wokalistka i muzykolog Agnieszka Budzińska-Bennett, jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych Leszek Możdżer oraz pionier polskiego rocka progresywnego i elektronicznego Józef Skrzek otrzymali nominacje do Nagród Mediów Publicznych w kategorii "Muzyka". Statuetkę w tej dziedzinie przyzna Polskie Radio, a zwycięzcę poznamy w poniedziałek, 29 listopada wieczorem. Podczas uroczystej gali, która odbędzie się w Telewizji Polskiej, zostaną wręczone również nagrody w pozostałych kategoriach, czyli: "Obraz" (nagradza kapituła TVP), "Słowo" (PAP) oraz "Idea" (rozgłośnie regionalne Polskiego Radia – Audytorium 17).
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Agnieszka Budzińska-Bennett Leszek Możdżer Józef Skrzek W POLSKIM RADIU

Nagrody Mediów Publicznych 2021. Kto otrzyma statuetkę dla najlepszego muzyka?

Wokalistka i muzykolog Agnieszka Budzińska-Bennett, jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych Leszek Możdżer oraz pionier polskiego rocka progresywnego i elektronicznego Józef Skrzek otrzymali nominacje do Nagród Mediów Publicznych w kategorii "Muzyka". Nagrodę w tej dziedzinie przyzna Polskie Radio. Kim są nominowani?
Zobacz więcej na temat:  Leszek Możdżer Józef Skrzek W POLSKIM RADIU Agnieszka Budzińska-Bennett