Polskie Radio
Section05
Jan Ptaszyn Wróblewski

Z archiwum Studia Jazzowego Polskiego Radia – część 2

Z nami kolejne wydanie audycji "Między dniem a snem", a w niej dalszy ciąg wspólnego słuchania nagrań, które znalazły się na unikatowym wydawnictwie Polskiego Radia dokumentującym działalność Studia Jazzowego Polskiego Radia kierowanego przez Jana Ptaszyna Wróblewskiego w latach 70. Ponadto pojawiły się nagrania Wojciecha Karolaka i George'a Duke'a.
Zobacz więcej na temat:  Trójka MUZYKA muzyka hp Jazz Piotr Majewski Jan Ptaszyn Wróblewski Polskie Radio Wojciech Karolak

"Trzy kwadranse jazzu" ponownie w Trójce!

Jeśli jazz w Trójce, to właśnie on – wybitny saksofonista i kompozytor, ale również wielki propagator swingujących rytmów, o których opowiada w Programie 3 Polskiego Radia z pasją i w sposób na tyle przystępny, by zaciekawić nawet przypadkowego słuchacza. W sobotę 1 sierpnia Jan Ptaszyn Wróblewski – bo o nim mowa – wraca po chorobie i przerwie związanej z pandemią do radiowego studia przy ul. Myśliwieckiej w Warszawie. Emisja jego autorskiej audycji "Trzy kwadranse jazzu", która w tym roku świętuje 50-lecie istnienia, od godz. 23.05.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Jan Ptaszyn Wróblewski