Polskie Radio
Section05
Jan Ptaszyn Wróblewski

"Trzy kwadranse jazzu" ponownie w Trójce!

Jeśli jazz w Trójce, to właśnie on – wybitny saksofonista i kompozytor, ale również wielki propagator swingujących rytmów, o których opowiada w Programie 3 Polskiego Radia z pasją i w sposób na tyle przystępny, by zaciekawić nawet przypadkowego słuchacza. W sobotę 1 sierpnia Jan Ptaszyn Wróblewski – bo o nim mowa – wraca po chorobie i przerwie związanej z pandemią do radiowego studia przy ul. Myśliwieckiej w Warszawie. Emisja jego autorskiej audycji "Trzy kwadranse jazzu", która w tym roku świętuje 50-lecie istnienia, od godz. 23.05.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Jan Ptaszyn Wróblewski

Jan Ptaszyn Wróblewski: jako kompozytor lubię być samodzielny i arbitralny

Jan Ptaszyn Wróblewski został laureatem Nagrody Mediów Narodowych w kategorii Muzyka. - Mamy do czynienia z czynnym jazzmanem - legendą niewątpliwie, ale również z człowiekiem, który nie wspomina przeszłości, nie słucha swoich starych płyt, tylko cały czas je nagrywa – podkreśliła w laudacji przewodnicząca kapituły, dyrygentka, kompozytorka, była minister kultury i sztuki Joanna Wnuk-Nazarowa.
Zobacz więcej na temat:  Jan Ptaszyn Wróblewski MUZYKA Jazz

Jan Ptaszyn Wróblewski laureatem Nagrody Mediów Publicznych!

– Dobrze, że ta tradycja wróciła. Była próba zakorzenienia jej 11 lat temu, co prawda została przerwana, ale do niej powróciliśmy. Myślę, że będziemy przyznawać tę nagrodę dorocznie – mówił wiceminister kultury, Jarosław Sellin po rozdaniu Nagród Mediów Publicznych, które miało miejsce 16 września w Teatrze Polskim w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA Nagrody Mediów Publicznych 2019 Jan Ptaszyn Wróblewski Jarosław Marek Rymkiewicz Sylwia Białek Joanna Wnuk-Nazarowa Krzysztof Masłoń Marcin Łukawski

Nagrody Mediów Publicznych. Najważniejsze dokonania laureatów

Gośćmi "Klubu Trójki" nadawanego wprost z Teatru Polskiego W Warszawie, gdzie zostały wręczone Nagrody Mediów Publicznych, byli laureaci wyróżniania w kategorii Obraz – Wawrzyniec Kostrzewski i Muzyka – Jan Ptaszyn Wróblewski, a także przewodniczący kapituły w kategorii Słowo Krzysztof Masłoń. 
Zobacz więcej na temat:  Nagrody Mediów Publicznych 2019 Trójka Stanisław Wyspiański TEATR Teatr Polskiego Radia Jan Ptaszyn Wróblewski MUZYKA literatura literatura polska KULTURA Piotr Metz Mariusz Cieślik