PONIEDZIAŁEK 3 SIERPNIA
Po godz. 10.35 wyemitujemy kolejny fragment audiobooka pt. "W głębi lasu" na podstawie książki Harlana Cobena.
O godz. 21.45 - "Lektury Jedynki" - audiobook "Zaśpiewaj mi kołysankę” w oparciu o książkę Ryszarda Ćwirleja.
O godz. 23.50 - "Lektury przed północą" - Monika Odrobińska "Dzieci Wygnane". Czyta Magdalena Warzecha.

PONIEDZIAŁEK 3 SIERPNIA
Literacko:
11.00 – 11.10 – To się czyta latem: Petr Stancik „Bezrożec”, czyta Wojciech Solarz
15.00 – 15.15 – Kwadrans bez muzyki: Józef Mackiewicz „Lewa wolna”, czyta Jerzy Radziwiłowicz, odc. 19 (powtórzenie)
19.15 – 19.30 – Książka do słuchania: Czesław Miłosz „Zdobycie władzy”, czyta Marcin Hycnar,
odc. 1 (premiera)
Koncertowo:
14.00 – 15.00 – Koncerty w porze lunchu – prowadzi Róża Światczyńska
Recital Benjamina Bakera i Timothy Ridouta w Londynie (23.06.2020 Wigmore Hall)
Wolfgang Amadeus Mozart Duet na skrzypce i altówkę B-dur KV 424; Jean Sibelius Duet na skrzypce i altówkę C-dur;Bohuslav Martinu 3 Madrygały na skrzypce i altówkę; Johan Halvorsen Sarabanda na skrzypce i altówkę. Wyk. Benjamin Baker - skrzypce, Timothy Ridout - altówka
19.30 – 22.00 – Letnia promenada – prowadzi Marek Zwyrzykowski
Polska Orkiestra Radiowa, dyr. Wojciech Rajski, Rafał Blechacz – fortepian (Warszawa, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, 18.01.2004)
Franciszek Liszt II Koncert fortepianowy A-dur, Piotr Czajkowski V Symfonia e-moll op. 64
PROZA CZYTANA W TRÓJCE – JANUSZ GŁOWACKI „Moc truchleje” - od poniedziałku 6 lipca (w dni od poniedziałku do piątku) ok. 11.45 – przyg. Barbara Marcinik – przed 40. rocznicą podpisania Porozumień Sierpniowych
Wyjątkowa powieść, ustylizowana na opowieść stoczniowca, prostego, biednego człowieka, wykorzystanego przez SB, nieświadomego tego, co się dzieje, który w sierpniu 1980 roku zaczyna dojrzewać do wolności. Janusz Głowacki był wtedy w stoczni, nie jechał tam z zamiarem pisania powieści, a gotowa już była w rok później i oczywiście nie mogła była się ukazać. Dostała się do podziemia wydawniczego. Uważana jest za najlepszy reportaż o wydarzeniach sierpniowych. Nikt też do tej pory nie oddał języka ówczesnej władzy, socjalistycznej nowomowy, z taką przenikliwością, z jaką uczynił to Głowacki. Efekt - „śmieszno i straszno”. Wszystkie u nas książki Głowackiego czytał, na jego życzenie, Fenomenalny Piotr Fronczewski. Zgodził się i tym razem. Muzyka - Piotr Moss, z gościnnym udziałem muzyki Oleny Leonenko-Głowackiej. Reżyserii dźwięku podjął się Andrzej Brzoska.
13.10 Słuchowisko Jacka Janczarskiego „Kocham pana, panie Sułku” – Marta Lipińska i Krzysztof Kowalewski
14.30 Powieść dla młodzieży (i nie tylko) - od 25 maja - emisja powieści dla młodzieży i nie tylko - LEONIE SWANN - "SPRAWIEDLIWOŚĆ OWIEC. FILOZOFICZNA POWIEŚĆ KRYMINALNA". Przekład - Jan Kraśko. Czytali: Maria Seweryn, Krzysztof Wakuliński, Rafał Mohr. Powtórka z 2006 roku.
Godz. 8.30 - W "Kąciku literackim" polecamy interpretację wiersza "Na straganie" Jana Brzechwy w wykonaniu Grzegorza Łapanowskiego.
Godz. 8.35 - fragmenty książki "Rok 1984" George'a Orwella, czyta Jerzy Radziwiłowicz.
8:45 Słuchowisko "Chatka Puchatka"- Słuchowisko na podstawie książki Alana Alekxandra Milne w adaptacji Emilii Stawskiej. TPR z 1986 r. Wykonawcy: Szczepkowski Andrzej, Sobieska Joanna, Pawlik Bronisław Milde Ewa, Michnikowski Wiesław, Majerówna Wanda, Kuśmierska Ilona, Kociniak Jan, Bończak Jerzy.
12:15 "Wakacyjny bajkowy kącik" – Bajka pt. „Grzmiąca góra”. O eskapadzie Skrzata Pulpecika do skrzaciej kuchni i komplikacjach, jakie wynikły jego spotkania z Zalewajką.
14:00 "Bajanie Kulfona i Moniki" – Opowieść góralska pt. „Jak góral chodził do piekła z kaszanką”.
19:10 "Książka do poduszki" – Książka "Biuro podróży nosorożki Papti. Przygody w dżungli Łubu-dubu" Marcina Mortki. Papti najbardziej na świecie kocha podróże, dżunglę Łubu-dubu i niesienie pomocy innym. Mała nosorożyca prowadzi biuro podróży dla zwierzaków. Pomagają jej w tym przyjaciele: wiecznie drzemiący leniwiec Śpioch i uwielbiająca naśladować dźwięki papuga Gaduła. Doradzając sąsiadom, gdzie wyjechać na wakacje, Papti wspiera ich również w rozwiązywaniu codziennych problemów. Czyta Wojciech Słupiński.
19:00-21:00 „Wieczorne pogaduchy” - Kontynuujemy naszą niezwykłą przygodę z Milą, prosiaczkową i wszystkimi bohaterami z krainy wyobraźni. Rozmowy o przyjaźni, bliskości, ale i o strachu np. przed ciemnością i jak sobie z tym radzić.