Polskie Radio

Opowieści dla dzieci i Marcin Wyrostek. Literacko i koncertowo na weekend

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2020 17:50
Marcin Wyrostek w Trójce
Marcin Wyrostek w TrójceFoto: Wojciech Kusiński/PR
logo 

LITERACKO: 

Ok. g.10.35 do 14 sierpnia  audiobook pt. „W głębi lasu” w oparciu o książkę Harlana Cobena. Książkę czyta Krzysztof Globisz. 

Jaką   tajemnicę skrywa milczący las? Dwójka zakochanych przypadkowo stała się świadkami krwawego morderstwa, które popełniono na czworgu nastolatków. Właśnie, czworgu...? Przecież odnaleziono tylko dwa ciała. Co stało się z pozostałymi? Czy jest szansa, że ofiary   jakimś cudem przeżyły?

Jedną z zaginionych osób jest Camille, siostra prokuratora Paula Copelanda, który po dwudziestu latach od tragedii wciąż nie może się z nią pogodzić. Zwłaszcza że to on, wtedy w lesie, był jednym z nastolatków, którzy słyszeli przerażone   krzyki dobiegające zza drzew. I kiedy w Nowym Jorku w zastrzelonym mężczyźnie rozpoznaje drugą z zaginionych ofiar, zadaje sobie pytanie: Czy Camille żyje?

O g. 21.45  do 14 sierpnia audiobook "Zaśpiewaj mi kołysankę" na podstawie książki Ryszarda Ćwirleja czyta Grzegorz Wons.

O g. 23.50 do 14 sierpnia "Dzieci wygnane" Magdaleny Odrobińskiej w interpretacji Magdaleny Warzechy, Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK.

 

LITERACKO:
SOBOTA
19.30 – 20.00 – Słuchowisko na lato: Jerzy Górzański „Narzeczona poleciała do nieba”.

Prod. 2004, reżyseria Janusz Kukuła, opracowanie muzyczne Marian Szałkowski

Obsada: Sławomir Pacek (Fronczek), Anna Seniuk (Matka), Wiktor Zborowski (Pacuła), Krzysztof Wakuliński (Psycholog), Lucyna Malec (Kania), Krzysztof Kowalewski (Komik), Damian Damięcki (Pęconek)

NIEDZIELA

15.00 – 16.00 – Słuchowisko na lato: Jerzy Niemczuk „Meneliada”, 
Występuje Marian Opania

19.00 – 20.00 – Słuchowisko na lato: Marek Baczewski „Ironia losu”.

Prod. 2014, reżyseria Maciej Wojtyszko, realizacja Andrzej Brzoska, opr. muz. Tomasz Obertyn
Obsada: Jerzy Radziwiłowicz, Cezary Kosiński, Grzegorz Kwiecień

KONCERTOWO:

SOBOTA

20.00 – 23.00 – Opera pod gwiazdami – prowadzi Joanna Grotkowska

Stanisław Moniuszko Halka – opera w 4 aktach; wyk.: Bernard Ładysz; Andrzej Hiolski; Anna Malewicz-Madey; Stefania Woytowicz; Wiesław Ochman; Chór Krakowskiej Rozgłośni Polskiego Radia, Wielka Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia; dyr. Jerzy Semkow (1972)

NIEDZIELA

20.00 – 22.00 – Letnia promenada prowadzi Marcin Majchrowski, w studiu Marek Zwyrzykowski

Transmisja z 75. Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju  - recital Szymona Nehringa

Fryderyk Chopin Polonez-Fantazja As-dur op. 61, Impromptus Ges-dur op.51, 3 Mazurki op.56 nr 1  H-dur, nr 2 C_dur,  nr 3 c-moll; Johannes Brahms  I Sonata fortepianowa C-dur op. 1

wyk. Szymon Nehring- fortepian

. 

NIEDZIELA 

Po 19.00 transmisja koncertu ze Studia Muzycznego im. A. Osieckiej. Wystąpią: MARCIN WYROSTEK i grupa  FRELE - trzy dziewczyny, które śpiewają znane covery po śląsku. Koncert poprowadzi Piotr Stelmach, streaming  na stronie Trójki i w mediach społecznościowych.   

.

LITERACKO: 

Godz. 8.35 – fragmenty książki "Rok 1984" Georgea Orwella” czyta Jerzy Radziwiłowicz.

Godz. 10.45 – fragmenty książki „Genialna Przyjaciółka” Eleny Ferrante czyta Laura Breszka.

Godz. 15.45 – fragmenty książki „Miłość w czasach zarazy" Gabriela Garcia Marqueza, czyta Adam Ferency.. 

LITERACKO:

SOBOTA

9:00-10:00 "Opowieści ludów świata" -  Dalszy ciąg morskiej podróży wzdłuż zwrotnika raka wciąż na zachód. Dziś opowieści z Filipin.

13:00-14:00 "Kurtyna w górę" - Kulfon i Monika kontynuują prace nad przedstawieniem pt. O rybaku i ministrze.

18:30 "Słuchowisko w Polskim Radiu Dzieciom" – kolejny odcinek słuchowiska "Pinokio" na podstawie książki Carla Collodiego w adaptacji Hanny Bielawskiej wyprodukowane przez Teatr Polskiego Radia w 2001 r. Wykonawcy: Zaliwski Tomasz, Pyrkosz Witold, Press Włodzimierz, Michnikowski Wiesław, Lewandowski Łukasz, Kwiatkowska Monika, Kunikowska Agnieszka, Kownas Irena, Gawroński Andrzej, Gajda Mieczysław.

19:00-21:00 "Wieczorne pogaduchy" -  Kontynuujemy naszą niezwykłą przygodę z Milą, prosiaczkową i wszystkimi bohaterami z krainy wyobraźni. Rozmowy o przyjaźni, bliskości ale i o strachu np. przed ciemnością i jak sobie z tym radzić.

NIEDZIELA

19:00-21:00 "Wieczorne pogaduchy"  - Kontynuujemy naszą niezwykłą przygodę z Milą, prosiaczkową i wszystkimi bohaterami z krainy wyobraźni. Rozmowy o przyjaźni, bliskości ale i o strachu np. przed ciemnością i jak sobie z tym radzić.

Zapraszamy.
Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU #zostańwdomu
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak