Polskie Radio

Miłosz i Chopin w Dusznikach. Literatura i koncerty we czwartek

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2020 17:50
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Akira Kaelyn
logo 

LITERACKO: 

Ok. g.10:35 do 14 sierpnia  audiobook pt. „W głębi lasu” w oparciu o książkę Harlana Cobena. Książkę czyta Krzysztof Globisz. 

​O g. 21.45  do 14 sierpnia audiobook "Zaśpiewaj mi kołysankę" na podstawie książki Ryszarda Ćwirleja czyta Grzegorz Wons.

O g. 23.50  do 23 sierpnia „Wojna polsko-bolszewicka. Konflikt, który zmienił bieg historii” w oparciu o książkę Kacpra Śledzińskiego.

 


LITERACKO: 

11.00 – 11.10 – To się czyta latem: Joanna Rolińska „Lato 1920”, czyta Marcin Przybylski, odc. 4

15.00 – 15.15 – Kwadrans bez muzyki: Józef Mackiewicz „Lewa wolna”, czyta Jerzy Radziwiłowicz, odc. 27 (powtórzenie)

19.15 – 19.30 – Książka do słuchania: Czesław Miłosz „Zdobycie władzy”, czyta Marcin Hycnar, odc. 9

KONCERTOWO: 

14.00 – 15.00 – Koncerty w porze lunchu – prowadzi Marek Zwyrzykowski

Polska Orkiestra Radiowa, dyr. Michał Klauza (Katowice, sala koncertowa NOSPR, 20.10.2016)

Stefan Kisielewski Koncert na orkiestrę kameralną, Dymitr Szostakowicz Suita z muzyki do filmu Hamlet op. 116

19.30 – 22.00 – Letnia promenada – prowadzi Róża Światczyńska

Retransmisja recitalu Federico Colli z 75. Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach (Dworek Chopina, Duszniki 08.08.2020)

Jan Sebastian Bach Koncert włoski F-dur   BWV 971; Dymitr Szostakowicz Sonata nr 2 h-moll op. 61; Franciszek Schubert Sonata a-moll  D 784; Johann Sebastian Bach (opr. F Busoni) Chaconne z II Partity d-moll na skrzypce solo BWV 1004

Wyk. Federico Colli – fortepian

. 

LITERACKO:

PROZA CZYTANA W TRÓJCE – JANUSZ GŁOWACKI „Moc truchleje” - od poniedziałku 6 lipca (w dni od poniedziałku do piątku) ok. 11.45 – przyg. Barbara Marcinik – przed 40. rocznicą podpisania Porozumień Sierpniowych

Wyjątkowa powieść, ustylizowana na opowieść stoczniowca, prostego, biednego człowieka, wykorzystanego przez SB, nieświadomego tego, co się dzieje, który w sierpniu 1980 roku zaczyna dojrzewać do wolności. Janusz Głowacki był wtedy w stoczni, nie jechał tam z zamiarem pisania powieści, a gotowa już była w rok później i oczywiście nie mogła była się ukazać.

Dostała się do podziemia wydawniczego. Uważana jest za najlepszy reportaż o wydarzeniach sierpniowych. Nikt też do tej pory nie oddał języka ówczesnej władzy, socjalistycznej nowomowy, z taka przenikliwością, z jaką uczynił to Głowacki. Efekt - „śmieszno i straszno”. 

Wszystkie u nas książki Głowackiego czytał, na jego życzenie, fenomenalny Piotr Fronczewski. Zgodził się i tym razem. Muzyka - Piotr Moss, z gościnnym udziałem muzyki Oleny Leonenko-Głowackiej. Reżyserii dźwięku podjął się Andrzej Brzoska.

13.10  Słuchowisko Jacka Janczarskiego „Kocham pana, panie Sułku” – Marta Lipińska i Krzysztof Kowalewski

14.30 Powieść dla młodzieży (i nie tylko) - od 25 maja - ​ emisja powieści dla młodzieży i nie tylko - LEONIE SWANN - "SPRAWIEDLIWOŚĆ OWIEC. FILOZOFICZNA POWIEŚĆ KRYMINALNA". Przekład - Jan Kraśko. Czytali: Maria Seweryn, Krzysztof Wakuliński, Rafał Mohr. Powtórka z 2006 roku.

 

 .

LITERACKO:

Godz. 8.35 – fragmenty książki "Rok 1984" Georgea Orwella” czyta Jerzy Radziwiłowicz.

Godz. 10.45 – fragmenty książki „Genialna Przyjaciółka” Eleny Ferrante czyta Laura Breszka.

Godz. 15.45 – fragmenty książki Miłość w czasach zarazy" Gabriela Garcia Marqueza, czyta Adam Ferency.. 

LITERACKO:

8:45 Słuchowisko "Chatka Puchatka"-  Słuchowisko na podstawie książki Alana Alexandra Milne'a w adaptacji Emilii Stawskiej. TPR z 1986 r. Wykonawcy:  Szczepkowski Andrzej ,Sobieska Joanna, Pawlik Bronisław Milde Ewa, Michnikowski Wiesław, Majerówna Wanda, Kuśmierska Ilona, Kociniak Jan, Bończak Jerzy.

12:15 "Wakacyjny bajkowy kącik" - Bajka pt. „Gdyby spotkać dinozaura”. 

14:00 "Bajanie Kulfona i Moniki" – Opowieść w interpretacji Kulfona i Moniki pt. „O skarbie chciwego gospodarza”.

19:10 "Książka do poduszki" - Książka "Biuro podróży nosorożki Papti. Przygody w dżungli Łubu - dubu" Marcina Mortki. Papti najbardziej na świecie kocha podróże, dżunglę Łubu-dubu i niesienie pomocy innym. Mała nosorożyca prowadzi biuro podróży dla zwierzaków.

Pomagają jej w tym przyjaciele: wiecznie drzemiący leniwiec Śpioch i uwielbiająca naśladować dźwięki papuga Gaduła. Doradzając sąsiadom, gdzie wyjechać na wakacje, Papti wspiera ich również w rozwiązywaniu codziennych problemów. Czyta Wojciech Słupiński.

19:00-21:00 „Wieczorne pogaduchy” - Kontynuujemy naszą niezwykłą przygodę z Milą, prosiaczkową i wszystkimi bohaterami z krainy wyobraźni. Rozmowy o przyjaźni, bliskości ale i o strachu np. przed ciemnością i jak sobie z tym radzić.


Zapraszamy.
Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU #zostańwdomu
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak