Polskie Radio

Atak hakerów na CD Projekt. "Pozyskaliśmy kody źródłowe Cyberpunk 2077"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 10:50
"Wczoraj odkryliśmy, że staliśmy się ofiarą cyberataku, w którym naruszona została część naszych wewnętrznych systemów" - podali przedstawiciele CD Projekt na Twitterze. Przestępcy mieli uzyskać dostęp do kodów źródłowych największych gier wydanych przez firmę. Grożą wyciekiem poufnych danych. 
Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077Foto: ikkimeel/ Shutterstock

Firma oprócz oświadczenia, udostępniła na swoim profilu informację pozostawioną przez hakerów.

cyberpunk-boldDrodzy Graczebold    WESOYCH WIT.jpg
Jak przepraszać, to tylko w stylu Cyberpunka 2077!

"Przejęliśmy kody źródłowe Cyberpunka 2077, Wiedźmina 3, Gwinta i nie wypuszczonej jeszcze wersji Wiedźmina 3. Mamy wszystkie wasze dokumenty, dotyczące inwestorów, HR, administracji czy księgowości. Wasze serwery zostały zakodowane, choć z pewnością odzyskacie wszystko z backupów" - czytamy w komunikacie zostawionym przez hakerów (w języku angielskim).

Groźba wycieku

Hakerzy zagrozili CD Projekt, że jeśli nie dojdzie do porozumienia, pozyskane kody źródłowe zostaną sprzedane lub opublikowane, a poufne dokumenty zostaną przekazane dziennikarzom. "Wasz wizerunek zostanie zniszczony, a ludzie zobaczą jak gó**** firmą jesteście. Inwestorzy stracą do was zaufanie, a wasze akcje pójdą w dół" - zagrozili hakerzy.

Cyberpunk 2077 free 1200.jpg
Cyberpunk 2077 sprzedał się w milionach egzemplarzy

Na odpowiedź oszuści dali firmie 48 godzin.

Oświadczenie

CD Projekt odniosło się do ataku w specjalnym oświadczeniu. Firma zapewnia, że nie zamierza kontaktować się z przestępcami i prowadzi działania ograniczające konsekwencje ewentualnego wycieku danych, pozostając w kontakcie z podmiotami, które mogą być dotknięte przez to zdarzenie.

Firma zapewnia także, że hakerzy nie weszli w posiadanie żadnych danych użytkowników serwerów ani graczy. 

twitter/as

Zobacz więcej na temat: POLSKA hakerzy atak hakerów